REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archiv

Author Archive

Jak se efektivně naučit cizí jazyk? Zkuste jazykový kurz!

Rádi cestujete, ale máte problém se domluvit, protože umíte plynule pouze česky? Školní docházce už odzvonilo? Pak pro vás možná máme řešení. Jazykové kurzy jsou v poslední době populární a žádanou formou, jak se v relativně krátkém čase naučit nějaký cizí jazyk. Proč byste to tedy nemohli vyzkoušet i vy?

Proč zrovna jazykový kurz?

Možná si říkáte, že jazykový kurz vlastně nepotřebujete. Stačí správné odhodlání a vytrvalost, pak si pouze zajdete do knihkupectví a zakoupíte si angličtinu pro samouky. Učit se můžete po večerech, až přijdete z práce. Vždycky si přece najdete chvilku. Problémem je ale to, že vše závisí pouze na vás. Někomu vydrží odhodlání delší dobu, někomu kratší. Obecně ale po nějaké době vyšumí. Je to proto, že nemáte žádný pevný termín, ve kterém byste si k učení opravdu museli sednout, nic vás netlačí apod.

A pak jsou tady jazykové kurzy. Hlavní výhoda spočívá v tom, že výuka probíhá v individuálnější rovině, než jak si ji pamatujete ze střední nebo vysoké školy. Ve většině jazykových škol se budete učit ve skupince přibližně pěti lidí, což opravdu není moc. Určitě se nebudete muset soustředit a procvičovat si své komunikační schopnosti v cizím jazyce pouze jednou či dvakrát za hodinu, jako jste byli zvyklí na střední škole. A o to vám právě jde, nebo ne? Nestačí mít v hlavě pouze teoretickou základnu. Musíte se naučit mluvit, k čemuž vám interakce s lektorem a dalšími účastníky zaručeně pomůže. Navíc budete mít pevný termín, ve kterém se kurz bude konat, což vás bude motivovat k tomu, abyste se ho opravdu zúčastnili.

Angličtina v Ostravě? Proč ne!

1st English, jazyková škola Ostrava, se zaměřuje právě na to nejdůležitější, tedy mluvení. V jejich hodinách vás nečeká přehnané biflování gramatiky ani žádné domácí úkoly. Jazykové kurzy Ostrava vám pomůžou překonat strach z mluvení v cizím jazyce a gramatická cvičení vám pouze upevní to, co jste se už naučili při konverzaci s lektorem. Můžete si vybrat, zda budete navštěvovat individuální či skupinový kurz, 1st English nabízí ale také firemní kurzy angličtiny.

Pokud nemáte dostatek času navštěvovat kurzy osobně, vhodnou formou je angličtina online. Můžete se tak učit z pohodlí domova nebo firmy a jediné, co k tomu budete potřebovat, je internetové připojení. Výuku si tak budete moci naplánovat mnohem flexibilněji.

Angličtina Ostrava? Ano, je to možnost, jak rozvinout vaše znalosti cizího jazyka a naučit se pořádně mluvit. Pak už budete moci s klidným svědomím vycestovat do zahraničí a třeba si i popovídat s místními obyvateli.

Vybrat správně jazykovou školu v Ostravě je základ

Hledáte jazykovou školu v Ostravě, ve které byste si rádi zvýšili svou úroveň angličtiny? Určitě jste se setkali se situací, kdy před vámi leželo několik nabídek, a vy se nemohli jednoznačně rozhodnout která je ta nejlepší. Tento článek vám pomůže s výběrem jazykové školy a jazykových kurzů v Ostravě přesně na míru pro vás tak, abyste byli maximálně spokojeni.

Osobní návštěva k nezaplacení

Nic vám neudělá obrázek o škole lépe, než její osobní návštěva. Udělejte si čas, a jak se říká, běžte to prozkoumat osobně. Můžete si také domluvit schůzku. Pokud vám jazyková škola vyjde vstříc, budete si to tam moci v klidu prohlédnout, zjistit veškeré důležité informace a udělat si o škole svůj názor, který vám velmi pomůže při rozhodování. Klidně si se sebou vezměte i notes na poznámky s připravenými informacemi, které chcete znát. Až se vrátíte z návštěvy, můžete si pak jednotlivé školy a jazykové kurzy mezi sebou porovnat na základě osobních dojmů. Zaměřte se na kvalitu výuky, ale také na prostředí, ve kterém se učebny nachází. Musíte se v něm cítit příjemně a pohodlně.

Nabídka ukázkové hodiny

Mnoho škol a kurzů nabízí možnost vyzkoušení ukázkové hodiny. Doporučujeme tuto možnost využít, neboť na vlastní kůži zjistíte,jak taková hodina bude probíhat v budoucnosti, a zda vám její styl bude vyhovovat. Ukázkové hodiny jsou většinou zdarma a vy tak můžete zjistit, zda je pro vás tato jazyková škola vhodná.

Cena nerozhoduje

Nevybírejte jen podle ceny kurzu, ale také podle kvality lektora, jeho znalostí, certifikátů a především na základě referencí. Pokud má nějaký váš kamarád, známý či kolega zkušenost s jazykovými kurzy, dejte si s ním schůzku a zjistěte, jaké kurzy využil a jaké s nimi má zkušenosti. Použít můžete také internet. Většina jazykových škol má na svých webových stránkách reference, ale zabrousit můžete také na různá diskusní fóra, ve kterých zjistíte názory bývalých i současných zákazníků.

Počet hodin a členů ve skupině je klíčový

Jak jsme zmínili v předchozím textu, cena by neměla být nejdůležitějším kritériem při výběru jazykové školy. Mimo kvality výuky se zaměřte také na počet hodin, které za danou cenu budete studovat. Možná jste také narazili na různé počty skupinek nebo dokonce na výuku pro jednotlivce. V zásadě lze říci, že čím menší skupina, tím bude výuky intenzivnější. Učitel se vám bude více věnovat, budete mít více prostoru pro svůj osobní rozvoj. Musíte však brát také v potaz, že čím menší skupina studentů, tím dražší hodina.

Lokalita je důležitá

Vyhledávejte jazykové školy pouze v okolí svého místa bydliště, nebo tam, kde se často pohybujete. Možná, že vám dojíždění do vedlejšího města nepřipadá jako překážka, ale po určité chvíli vás může cestování omrzet, nebude vám již připadat tak pohodlné a především zdlouhavé.

Hledáte-li kurzy v Ostravě, vyberte si takovou školu, která má dobrou dostupnost MHD, případně možnost parkování poblíž. Jazykové kurzy Ostrava jsou nejčastěji situovány v centru Ostravy, kde je výborná dopravní dostupnost. Například jazyková škola 1st English se nachází na Nádražní ulici poblíž Divadla Jiřího Myrona a blízko tramvajové i trolejbusové zastávky.

Angličtina online jako alternativní řešení

Nemáte-li čas dojíždět na kurzy, můžete zvážit výuku online. Angličtina online má jisté výhody. Učit se můžete z domova nebo vaší kanceláře a nemusíte nikam jezdit. Každá jazyková škola v Ostravě nebo kdekoliv jinde má odlišné podmínky, například již zmíněná 1st English nabízí angličtinu online přes Skype, přičemž vy si určíte čas výuky, který vám bude vyhovovat.

Nyní znáte veškeré důležité informace potřebné k tomu, abyste si mohli vybrat tu nejlepší jazykovou školu. Začít můžete průzkumem na internetu, stačí do vyhledávače zadat „angličtina Ostrava“ a následně postupovat podle tohoto článku. Věříme, že vám náš článek pomůže a vaše angličtina bude na profesionální úrovni.