REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archiv

Z krbové vložky a krbové obestavby vznikne přátelské topidlo

Krby, v kterých plápolá oheň, jsou krásná a přátelská topidla, která vás zahřejí i v případě, že právě nefunguje elektřina a neproudí plyn. Jsou čím dál oblíbenější a každý, kdo jen trochu může, se rozhoduje pro jejich stavbu. Pokud uvažujete o stavbě krbu i vy, je třeba, abyste si ujasnili spoustu důležitých otázek. Jednou z nich je otázka finanční. Musíte se rozhodnout, zda oslovíte pro stavbu krbu firmu nebo se pustíte do jeho stavby sami. Je tu však ještě možnost základní části krbu si zakoupit u firmy EUROKAM system, s.r.o. Jedná se o krbovou vložku (ohniště) a krbovou obestavbu. Další práce si doděláte sami.

Izolujte, izolujte, izolujte

Pokud si nejste jisti, jak se rozhodnout a jak postupovat, rozhodně se poraďte u odborníků. Například právě již u zmíněné společnosti EUROKAM system, s.r.o. Není totiž nic horšího a smutnějšího, než vynaložit peníze a úsilí za domácí krb, který ale místo toho, aby topil a hřál, pouze nepříjemně kouří. Určitě nechcete následovat šílence, kteří jen tak vykutali díru do komína, přidali pár jakýchsi pofidérních cihel, jakýkoliv izolační materiál jim byl ukradený a z domu jim pak zbylo jen pár ohořelých trámů a oči pro pláč.

Klidné a pohodlné posezení u vlastního krbu

Nákup stavebního materiálu krbu se bude určitě odvíjet také podle toho, zda ho chcete budovat v moderním domě postaveném podle nových norem, anebo ve starém a špatně izolovaném objektu. Výkon vlastního topidla je pak třeba volit podle toho, jak takový objekt, kam chcete krb instalovat, budete užívat. Zda celoročně nebo pouze na kratší období, například na víkendy. Kromě výkonu krbu musíte také dobře promyslet jeho vzhled a umístění. Od toho se budou odvíjet nejen rozvody vzduchu, ale také to, zda posezení u krbu bude pohodlné a klidné a krb se bude dát dobře obsluhovat.

Comments are closed.