REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Před námi je nejteplejší měsíc roku – pamatujte na exteriérové stínění

Nejteplejším měsícem roku je v dlouhodobém průměru červenec. Ten je takříkajíc za dveřmi. I když vůbec nejteplejší červenec, který byl zaznamenán v pražském Klementinu, padá na rok 2006, myslím, že loňská vedra většinu z nás docela krutě potrápila. Zvláště ty, kteří se na toto období řádně nepřipravili a podcenili exteriérové stínění a interiérové stínění.

Předpověď je jasná – bude vedro

Když se podíváme na dlouhodobou předpověď počasí na letošní červenec, tedy na červenec 2016, vyplývá z ní, že venkovní rolety, venkovní žaluzie, markýzy, terasové clony a střešní stínění by pro nás měly být v současné době hlavní prioritou. Tedy samozřejmě v případě, že ještě připraveni nejsme. A jakou předpověď nám tedy meteorologové slibují? Na přelomu června a července bude přetrvávat proměnlivé počasí. Pak se vyjasní a průměrné denní teploty by se měly šplhat automaticky nad 30 stupňů Celsia. Očekávané jsou však i teploty až nad 36 stupňů Celsia, a to, jak sami uznáte, bez zastínění oken nejde.

Dvojí zastínění? Paráda!

Očekávaná druhá vlna veder s teplotami nad 35 stupňů Celsia by nás měla navštívit v polovině července. Předtím by se měly objevit vydatnější dešťové přeháňky a trochu vyprahlou zemi předchozími vlnami veder zchladit a dát jí napít. Jak vidíte, je před námi měsíc, kdy každá forma zastínění bude vítaná a aktuální. Myslete tedy rovněž na látkové rolety, vnitřní žaluzie, vertikální žaluzie a plisé. Ono dvojím zastíněním – exteriérovým i interiérovým – nemůžete nic pokazit. Právě naopak! Můžete jedině získat.

Hmyz si domů nepouštějte

Veškeré druhy a formy zastínění, včetně kvalitní montáže, pro vás má připraveny firma Suncare, specialista na všechny formy interiérového a exteriérového stínění. Vzhledem k tomu, že v létě také často větráme, pamatujte prosím také na sítě proti hmyzu a sítě proti hlodavcům.

Comments are closed.