REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Pečujte o svůj starožitný nábytek

Pečujte o svůj starožitný nábytek

Hodně lidí touží po tom, pořídit si opravdu starožitný nábytek, který se stane pýchou a dominantou daných prostor. Spousta občanů už se k takovému činu dokonce odhodlala. Jestli pak ale více, jak se vůbec starat o starožitný nábytek? Není to totiž to samé, jako kdybyste si do interiéru pořídili moderní kus nábytku z obchodního domu.

Starožitnosti vyžadují jistou péči k tomu, aby byl zachován jejich stále stejný vzhled a celková hodnota. Ta je velice důležitá, protože starožitnosti jsou ve své podstatě určitým typem investice, u níž roste cena s přibývajícími léty konkrétního produktu. Tomu ale musí odpovídat i celkový stav.

Pokud nevíte, jak se k takovému nábytku chovat, začtěte se do následujících řádků. Ty vám prozradí to nejdůležitější.

Myslete i na ty nejmenší detaily

Spousta těchto prezentovaných rad je samozřejmě spojena i s dalšími segmenty v oblasti starožitnictví. Typickým příkladem jsou starožitné obrazy, u nichž lze také hromadu věcí shodně aplikovat. Pozor si dejte určitě na zbytečně časté přenášení a stěhování nábytku, což by se mohlo negativně podepsat na celkové bytelnosti.

Vyvarujte se příliš vysokým teplotám a suchu. Na druhou stranu to nepřehánějte ani s vlhkostí. Některé kusy nábytku raději umístěte tak, abyste je nevystavovali přílišnému slunečnímu záření. To se záporně projeví na barevném odstínu. Pokud jej aktivně používáte, není od věci vsadit na podsedáky, podložky a jiné doplňky zabraňující jejich rychlejšímu opotřebení.

A jestliže se náhodou pustíte do jejich údržby, vždy používejte jen odpovídající doplňky a s leštěním to nepřehánějte. To platí i pro starožitné šperky, jež mohou patřit také na bohatý seznam vámi pořízených starožitností. Takto opečovávané předm

Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat