REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Jak si udržet koberec stále pěkný

Pokud chcete mít koberec stále pěkný, musíte mu poskytovat náležitou péči. Pokud si koupíte kvalitní koberec a budete se mu náležitě věnovat, měl by Vám vydržet nejméně 10let. Pokud budete dodržovat správný postup čištění, zachovají se na koberci jasné barvy a projeví se i kvalita ovzduší v místnosti, kde máte koberec položený.

Pravidelná údržba se Vám určitě vyplatí

Dnešní nabídka koberců, která se Vám v obchodech nabízí, má širokou škálu možností, co se týče kvality a barev. Pryč jsou doby, kdy jsme si museli vybírat koberce smyčkové, nebo z nesestříhané příze. Dnes se nabízejí nové technologie, které umí dosáhnout nejrůznějších povrchů, efektů a struktur. Pokud si půjdete koupit koberec, dbejte na to, kam a do jaké místnosti koberec přijde. Abyste nebyli při roztažení koberce v místnosti zklamaní. Vždy pečlivě zvažte, jaký tam bude nábytek a doplňky.

I nejdražší koberec Vám nezaručí, že budete spokojeni. První a zásadní údržba koberce je, že ho budete pravidelně vysávat. Pokud koberci nebudete poskytovat pravidelnou údržbu, bude po několika měsících vypadat sešle a nevzhledně.

Dnes je na trhu velké množství čisticích přípravků, ale ne každý se bude hodit pro Váš typ koberce. Vždy musíte vědět z jakého materiálu je koberec vyroben. Vždy než začnete koberec čistit, tak si to vyzkoušejte na místě, který je někde u kraje a není tam moc vidět. Pokud se Vám na koberci stane nějaká nehoda a vznikne Vám tam skvrna, snažte se jí okamžitě vyčistit, než Vám zaschne. Vždy skvrnu čistěte od okraje ke středu, aby se Vám skvrna nezvětšovala. Pokud budete skvrnu čistit v žádném případě nepoužívejte žádné bělidlo.

Dnes je možno čistit koberec, jak mokrou, tak suchou cestou. Suché čištění má jedinou výhodu a to tu, že nemusíte čekat, než Vám koberec vyschne. Ale zase mokré čištění má výhodu tu, že je kvalitnější a účinnější. Pokud si koberec budete čistit sami a to mokrou cestou, snažte se abyste si koberec zbytečně moc nepromáčeli. Při usychání by se Vám mohl srazit a už ničím by se Vám nepodařilo ho vyrovnat a natáhnout.

A co na to J&H Úklid?

Pokud se rozhodnete využít služby naší úklidové firmy, jsme tu pro Vás k dispozici 24 hodin denně / 7 dní v týdnu / 365 dní v roce. Provádíme kompletní úklidové služby – strojové čištění všech druhů podlah, čištění kožených sedaček, mytí oken, čištění koberců, ale spoustu dalších úklidových služeb v lokalitách Praha, Brno, Vyškov, Slavkov, Prostějov, Olomouc, Zlín a další města ČR.

Comments are closed.