REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Přístup k datům a stahování kdykoliv a odkudkoliv

Lidem se stále častěji hodí mít zajištěný přístup k jejich datům odkudkoliv a kdykoliv. A to včetně možnosti sdílení, odkazování, z jakéhokoliv počítače, a možnosti stahování. Velmi jednoduchým způsobem, jak těchto výhod dosáhnout, je využít prostoru na datovém úložišti. Doba pokročila velmi výrazně. Není rozhodně nutné data ukládat pouze na lokálních discích. Přenosná média sice můžete nosit pořád s sebou, ale i to není příliš dobrá varianta. Také mají omezenou kapacitu a něco stojí. Příkladem velkokapacitní schránky pro ukládání dat je i emailová schránka. Aniž bychom si to uvědomovali, užíváme tak datové úložiště všichni zcela běžně a zdarma. Mailboxy bývaly limitované, ale dnes jsou vysokokapacitní nebo neomezené. Využít je můžeme v počítači, telefonu i tabletu.

Praktické úložiště dat

Emaily si dnes nemusíme stahovat do počítače a pak mazat, ponecháváme je u poskytovatele služby. A stejně fungují i úložiště dat. Ukládat můžeme dokumenty, fotky, videa i běžná další data. Je to účinná fotka zálohy. Navíc můžeme tato data i nabídnout ke stažení. Volného prostoru není nikdy dost. Úložiště na internetu nabízí aplikace ke stažení, díky kterým pak máme ke svým datům jednoduchý přístup odkudkoliv, můžeme s nimi manipulovat, odebírat, přidávat a synchronizovat. A samozřejmě i sdílet s ostatními uživateli nebo využít stahování souborů.

Mějte vše po ruce

Data do cloudů neboli úložišť ukládá i řada firem. Data na internetu mohou být plus nejen pro nás, ale i pro spolupracovníky, zaměstnance, rodinu a přátele. Přístup je zajištěn odkudkoliv, nejsme závislí na jednom počítači nebo klientské stanici. Připojíme se z jakéhokoliv zařízení, které má přístup na internet. Ze všech těchto zařízení pak pracujeme se stejnými daty. Pokračujeme v rozdělané práci, ukážeme ostatním fotografie, videa, můžeme je nabídnout ke stažení.

Comments are closed.