REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Proč používat Grodan při pěstování

Praktické a recyklovatelné pěstební médium, to je grodan. Známý je i pod názvem minerální plsť, čedičová vata nebo rockwool. Vyrábí se z čedičové vaty a vápníku. Probíhá tavení v peci při velmi vysokých teplotách.  Tím vznikne kamenná láva, která se vytahuje na tenká vlákna.  Poslední krok je slisování do požadované podoby.

Sterilní médium s dobrou absorpcí

Je to zcela sterilní médium pro pěstování, neobsahuje žádné živiny ani mikroorganismy. Má skvělou absorpční schopnost, poskytuje kořenům a rostlinám vyvážený poměr vzduchu a vody. Snadno se měří hodnota EC. Velmi dobře se hodí pro hydroponii. Koupit si můžete pěstební kostky, sadbovací kostky nebo rohože různých rozměrů.

Grodan je recyklovatelný

Grodan lze použít opakovaně, tedy recyklovat, je tím šetrný k přírodě. Pro rozvoj bohatého kořenového systému je to optimální prostředí. Před použitím musíte toto médium, ať už ve formě rohoží nebo sadbovacích kostek, pořádně namočit alespoň na 24 hodin. Voda by měla být vlažná a s optimálním pH. Pokud vynecháte tento krok, Grodan nebude na sto procent fungovat a dobře vázat vodu.

Comments are closed.