REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Author Archive

Zapojte se do Charitativního antikvariátu pro Krtka a pomozte dětem!

Skrývají vaše police řadu nepoužívaných a nepotřebných knih? Chcete je dát pryč, ale je vám líto je vyhodit? Darujte je a pomozte tím nemocným dětem! Onkologické onemocnění u dětí vyžaduje opakovanou hospitalizaci ve speciálních zdravotnických zařízeních, ve kterých jsou malí pacienti většinou sami, bez svých rodičů, které tak moc v této chvíli potřebují, neboť ubytování v jejich blízkosti je pro rodiny nemocných dětí velmi nákladnou záležitostí, kterou si nemohou dovolit.

Pomozte a změňte tak život rodinám s onkologicky nemocným dítětem. Zapojením do Charitativního antikvariátu pomůžete financovat bezplatné ubytování v ubytovně, kterou provozuje Nadační fond dětské onkologie KRTEK a jenž se nachází naproti brněnské Dětské nemocnice. Díky tomu mohou být rodiče nablízku svému dítěti.

Charitativní antikvariát je dobročinná akce, kterou pořádá již čtvrtým rokem Moravský dobročinný spolek pro Nadační fond dětské onkologie Krtek. Akce probíhá od 28. listopadu do 22. prosince v Moravské zemské knihovně v Brně.

Darované knížky budou prodávány za symbolickou cenu zájemcům, kteří peníze vhazují přímo do zapečetěné kasičky. Ceny knížek se pohybují již od 5 korun do 60 korun. Veškerý zisk z této akce poputuje na provoz výše zmíněné ubytovny. Pomoci tedy můžete nejen darováním knih, ale také jejich nakupováním.

Neváhejte se zapojit do projektu, díky kterému potěšíte nejednoho člověka, a ještě pomůžete lidem, kteří si pomoc v těžké životní situaci skutečně zaslouží. Buďte součástí našeho projektu. Díky vám můžeme zajistit, že budou rodiny opět pohromadě.

Jak vybrat ideální teambuildingovou agenturu?

To, jak spolu v jedné firmě vycházíte, se odráží na chodu celé společnosti nebo výkonnosti pracovních týmů. Pokud spolu pracovníci nemají dobré vztahy, vzájemně se dobře neznají, neumějí spolu komunikovat, či si nedůvěřují, je na čase s tím něco honem rychle udělat. A právě v takových chvílích vám může pomoci pořádná teambuildingová aktivita. Jak ale zvolit agenturu, která splní všechna vaše očekávání?

Agentur nabízejících teambuildingové kurzy je jenom v Brně celá řada. Každá z nich nabízí jiné služby a zaměřuje se na jiné aktivity. A jelikož jde do takového kurzu každá firma s jiným cílem, je důležité vybrat společnost, která nabízí aktivity, které povedou ke splnění vytyčeného cíle.

S hledáním agentury byste neměli nijak pospíchat. Raději se na chvíli zastavte a zkuste se zamyslet nad tím, jakého cíle byste chtěli kurzem dosáhnout. Někomu jde o to, aby se tým pracovníků dobře poznal, jiný zase chce, aby se zaměstnanci naučili řešit své krizové situace společně jako jeden tým. Ať už je váš záměr jakýkoliv, měla by tomu být přizpůsobena i následně vybraná aktivita.

Po stanovení ideálů už se můžete vrhnout do hledání agentury. Nejlépe uděláte, když se zaměříte na reference, které naleznete na internetu. Pokud se vám některá firma zalíbí, neváhejte ji napsat nezávazný e-mail, ve kterém můžete popsat, co přesně očekáváte, a jaké řešení by vám například doporučili. Profesionální firmy si jistě budou vědět rady se zvolením vhodné činnosti, případně se přizpůsobí vašim přáním a připraví pro vás akci přímo na míru. Nezapomeňte však pevně stanovit, jakou maximální částku chcete investovat.

E-1 s.r.o
Veselá 37/3.p
602 00 Brno
www.event333.cz

Dlouhodobý pronájem osobních vozidel

Cestovat dnes potřebuje každý a v mnoha případech každý den, ať už se jedná o jakoukoliv vzdálenost. Nejčastěji se potřebujeme dopravovat do práce, někteří lidé však musejí za prací jezdit i desítky kilometrů. V takovém případě už se jen málokdo spokojí s neustálým cestováním autobusem či vlakem. Pokud je vzdálenost, kterou musíme denně překonat větší než 30 kilometrů, je zejména z časových důvodů nezbytné jezdit automobilem, neboť osobní vůz nám poskytuje řadu výhod. Díky němu se můžeme do zaměstnání dostat rychle a hlavně pohodlně. Nemusíme čekat na odjezdy hromadné dopravy, ale zcela sami si určíme časy odjezdů z domova či práce.

Bohužel je pořízení automobilu pro mnoho lidí nákladem, který se nemohou dovolit vynaložit, avšak existují i jiné možnosti, kterou je například pronajmutí vozidla u autopůjčovny. Lidé mají půjčovny aut spojené spíše s krátkodobým pronájmem, který využijeme v případě nejnutnější potřeby, ale nemusí tomu být tak. U vybraných pražských autopůjčoven můžete automobil využívat po vámi potřebovanou dobu. Některé z nich dokonce nabízí pronájem na dobu neurčitou.

Hlavní výhodou je, že se nemusíte téměř o nic starat. Vozidlo, které si pronajmete, bude mít veškerá pojištění a servis. V případě, že auto již nebudete potřebovat, smlouvu můžete jednoduše ukončit a vůz odevzdat příslušné autopůjčovně. Jedná se o velmi jednoduchou a dostupnou možnost, jak si obstarat automobil, který bude vašim nedocenitelným pomocníkem, díky němuž ušetříte mnoho času, který byste jinak strávili nepříjemným a zdlouhavým cestováním.

Výhodnou půjčovnu aut můžete v Praze najít pomocí internetu. Buďte však obezřetní a společnost si raději pečlivě prověřte.

Ankipa s.r.o.
Masná 458/106
Brno
+420 776 703 705
http://www.dobraautopujcovnapraha.cz/

Sádrokarton – nejmodernější stavební materiál

Když se zamyslíme nad tím, kde všude se můžeme v dnešní době setkat se sádrokartonem, uvědomíme se, že téměř všude. Je jedno, zda se jedná o kanceláře, byty, nebo rodinné domky, sádrokarton je prostě materiálem, který se využívá při sedmdesáti procentech všech rekonstrukcí interiéru ať ve starších domech či výstavbě nových. Za jeho popularitu mohou především jeho nesporné výhody. Jedná se totiž o metodu suché výstavby, což znamená, že při montáži nevzniká žádný zbytečný nepořádek, který bychom museli pracně čistit a podobně, zároveň umožňuje ihned po jeho montáži zdi plně užívat, tedy nastěhovat k nim nábytek. Nemusíme čekat na dlouhé zasychání, jako tomu může být u klasického zdění například u betonu. A kromě toho je montáž také velmi rychlá.

K čemu je tedy můžeme využívat? Nejčastěji se používá při rekonstrukci půdní vestavby, kde můžeme narazit na šikmé plochy, kterým se umí sádrokarton perfektně přizpůsobit. Také ihned oživí celý interiér, poskytne mu izolaci, ochranu před hlukem, požárem, či povětrnostními podmínkami.

Dále bývá hojně využíván ke snížení výšky místnosti, čímž taktéž chrání před hlukem a izoluje. Mluvíme pak tedy o takzvaných podhledech.

Pokud potřebujeme rozdělit velkou místnost v domě na dvě menší, i s tímto nám sádrokarton pomůže. Umožňuje nám dokonce zvolit tloušťku konstrukce, která má pak vliv například na izolaci hluku z vedlejší místnosti. Tyto stěny jsou však nenosné.

Pokud máte zájem o úpravu interiéru a chcete použít právě zmíněné sádrokartony, nezapomeňte se vždy obrátit na zkušeného zedníka, který má s instalací zkušenosti. Kvalitní zednické práce a montáže sádrokartonu seženete například i ve Zlíně.

Jan Hlavička
Nábřeží 651, Luhačovice 763 26
E-mail: jan.hlavicka@seznam.cz
Mobil: + 420 777 119 352
www.sadrokartony-hlavicka.cz

Kdy je správný čas na rekonstrukci střechy?

S příchodem teplejšího počasí bychom neměli zahálet a měli bychom provést revizi střechy a zodpovědět si některé nezbytné otázky. Zatéká vám do domu? Odpadávají vám tašky ze střechy, čím dal častěji? Kdy je ten správný čas přestat s neustálými opravami a udělat novou celou střechu? Mnoho odborníků uvádí, že vhodný čas pro skoncování s jednorázovými opravami je ta, když to přestane být ekonomické a náklady na jednotlivé opravy se neustále zvyšují a zvyšují. Pokud vám po velké bouři či jiných špatných povětrnostních podmínkách tašky upadnou či se poškodí, pak je vhodná oprava. Poškozené tašky je potřeba pouze vyměnit za nové.

Pokud ale střecha domu již nesplňuje jistá kritéria, je už nevzhledná, či velmi stará, je nejvyšší čas pustit se do její rekonstrukce. Tu by měla vždy provádět prověřená specializovaná firma. V mnoha případech nestačí vyměnit pouze samotnou krytinu, ale také bychom měli zajistit výměnu latí, na které se krytina zavěšuje. Dle rozmístění latí se pak také vybírá samotná krytina, neboť ne všechny velikosti by se dali použít. S výběrem vám jistě poradí firma, u které si střechu objednáte. Jelikož je při takové opravě potřeba nejen pokrývačských, ale také těch klempířských, je důležité se ujistit, zda objednaná firma zajišťuje všechny potřebné úkony, jako montáž okapů, svodů a dalších střešních prvků.

Neváhejte se tedy obrátit na firmu, která vám pomůže s kompletní rekonstrukcí a poradí vám s vhodným výběrem střešní krytiny. V Brně jistě najdete spolehlivou firmu provádějící pokrývačské a klempířské práce, která se postará o celou realizaci a vy tak nebudete mít již žádné starosti.

Pila Zakřany
Robert Pavlíček
Zakřany 254
664 84 Zastávka
www.pilazakrany.cz

Stylové cestování

Mnoho lidí, zejména pak mužů, miluje drahá a silná auta, která při každém sešlápnutí plynu vydávají zvuk, který se nedá přeslechnout a každý se za ním otočí. Bohužel se však velmi často musíme smířit se skutečností, že na takový luxusní vůz si nikdy nevyděláme dost peněz, abychom si jej mohli bez problémů zakoupit. Existují ovšem i jiné možnosti, jak zažít jízdu v některém z takových vozidel. Kromě rychlých automobilů někteří zase touží zažít také jízdu v nablýskané dlouhé limuzíně, která vzbudí rozruch kdykoliv a kdekoliv a zajistí pohledy zvědavců, kteří budou závistivě či nadšeně pozorovat, kdo má tu čest zažívat stylovou jízdu v limuzíně.

Jak si tedy můžeme jednoduše zajistit jízdu ve výše zmíněných vozidlech, aniž bychom si je museli koupit? Není to vůbec složité. Kromě obyčejných autopůjčoven, kde seženeme jakýkoliv vůz, jež můžeme vidět u dalších padesáti lidí denně, existují také půjčovny, které se specializují na půjčování právě luxusních výše zmíněných vozidel. Bez jakýchkoliv potíží můžete mít BMW, Audi, Mercedes a mnoho dalších značek.

Někdo by jistě namítl, proč utrácet za špičkový vůz, když si může vypůjčit za menší peníze normální auto. Odpověď je velmi jednoduchá. Každý se v životě setká s událostí, na kterou chceme vzpomínat do konce života a neustále si ji připomínat. V některých situacích je prostě vhodné zachovat si styl a jistou úroveň. Jednou z těchto životních událostí může být například svatba. Jak by se asi všichni přítomní zatvářili, kdyby nevěsta s ženichem dorazila v odřeném, zrezivělém voze? Zkazilo by to celý efekt slavností události. Dalším důvodem může být například důležitá pracovní cesta. A někdo chce prostě jen zažít ten pocit a užít si ojedinělý požitek z jízdy.

Autopůjčovna Luxus
Cejl 504/38, Brno
www.autopujcovnaluxus.cz

Vybavení na míru se vyplatí

Toužíte po kuchyni, která bude přesně dle vašeho gusta? Některé prostory vyhrazené na kuchyňskou linku nevyhovují rozměrům linek, které se běžně prodávají, proto je výhodné nechat si kuchyň vyrobit přímo na míru. Zejména v rodinných domcích, kde jsou kuchyňské prostory nejrůznějších velikostí. Někteří lidé by v tom mohli ale vidět značnou nevýhodu, neboť si říkají, proč zrovna my bychom měli za vybavení domu tolik utrácet. Jenže ono to má i své světlé stránky. Nábytek vyrobený například od truhláře na míru si můžete celý sami namyslet a navrhnout dle vlastního uvážení, nemusíte se přizpůsobovat novým trendům, nepraktickému řešení, které vám nevyhovuje a podobně. Další předností je pak kvalita. Po koupení kuchyňské linky v klasickém obchodě, je pravděpodobné, že nejpozději do 5 let budete muset opět kupovat nové vybavení, neboť to původní téměř nic nevydrželo. Linka na míru vám vydrží klidně celý život, a to zejména díky kvalitním materiálům a pečlivě provedené práci. Sice je pořízení takového nábytku dražší, než byste si přáli, ale vyplatí se.

To vše ale neplatí pouze o kuchyňských linkách, ale i o vybavení mimo interiér domu, například v případě zahradního nábytku, pergol, či teras. Toto vybavení či stavby musí disponovat ještě větší kvalitou a odolností, protože musí být schopny odolávat nepříznivým povětrnostním podmínkám, jako je déšť, sníh, vlhkost, nebo UV záření. U dřevěných teras velmi záleží na terasových prknech, které by měli být vyrobeny z kvalitního dřeva s ochranným protiskluzovým nátěrem.

Některé brněnské firmy vám zajistí nejen výrobu kuchyně na míru, ale zároveň i dodání terasových prken. Tak se neváhejte pustit do zkrášlování domu ještě dnes.

Prostor, spol. s r.o.
Drážní 1182/5 (u vlakového nádraží)
Brno – Slatina
627 00
www.prostor.cz

Jak postupovat před zahájením rekonstrukce?

Zvažujete, co udělat, aby váš byt nebo dům prokoukl? Obzvlášť v panelových domech, kde není mnoho prostoru na realizování všech projektů, které se vám honí hlavou, to může být poněkud složité, ale dnešní nápady na inovace v prostoru a úsporná řešení jsou natolik promyšlené, že i z malého bytu se dá vykouzlit něco originálního, něco, kde se všechno uskladní, vleze a vy si tak například splníte sen, abyste mohli mít vanu i sprchový kout.

Kde ale začít? Je důležité, abyste si vaše nápady minimálně promysleli v hlavě nebo v lepším případě nakreslili na papír. S tímto návrhem se poté obraťte na firmu, která vám vaše náčrty pomůže ještě více zdokonalit, tak aby bylo vyhověno všem vašim požadavkům a především, aby to bylo opravdu realizovatelné v prostoru, který se vám nabízí.

Ať jste se rozhodli pro rekonstrukci koupelny či celého bytového jádra mějte na paměti, že jakmile se do rekonstrukce pustíte, budete muset těch pár týdnů vydržet ve stísněných podmínkách, které určitě nebudou pro vás, ani vaši rodinu příjemné, ale musíte myslet na to, že výsledek určitě bude stát za to a budete rádi, že jste se do toho nakonec pustili.

V panelovém domě budete k rekonstrukci bytového jádra možná potřebovat také povolení, nezapomeňte si jej tedy obstarat, abyste se nakonec nedostali do zbytečných problémů, které vůbec nemuseli nastat. Raději se před zahájením oprav dobře informujte o všech požadavcích, ať nejste překvapeni z nenadálých událostí. Se zahájením rekonstrukce raději nepospíchejte a v klidu si promyslete celý plán a postup, který budete požadovat. Dobře si také spočítejte, kolik jste ochotní vynaložit financí. V brněnské firmě pana Tronečka vám na rekonstrukci koupelny i rekonstrukce bytového jádra sestaví i předběžnou kalkulaci.

Jaroslav Troneček
(+420) 776 397 679
info@tronecek.cz
Sabinova 2
61600 BRNO – Žabovřesky
www.tronecek.cz

Jak postupovat při vybírání podlah?

Pokud jste se nedávno rozhodli, že vaše staré podlahy potřebují obměnit, ale stále ještě nevíte, jak na to, měli byste postupovat podle jednotlivých kroků, abyste nevybrali něco, co vám v konečném důsledku nesedne tak, jak jste si zprvu mysleli.

Nejdříve je důležité se pořádně zamyslet nad tím, kolik jste schopni uvolnit finančních prostředků, neboť od toho se bude celý výběr odvíjet. Dále je samozřejmě důležité při výběru, jak moc jsou podlahy zatěžovány, zda máte domácí mazlíčky, či jaký styl vůbec upřednostňujete, a co vůbec designově ladí s vaším dosavadním nábytkem. Pokud jste si hned na první otázku ohledně financí odpověděli spíše mávnutím rukou a preferujete kvalitu, eleganci, teplo domova a hřejivé barvy, pak je pro vás asi nejvhodnější masivní dřevěné podlahy, která se může pyšnit svou velmi dlouhou životností na rozdíl od jiných podlah, jež dřevo pouze imitují, navíc se s postupem času dá také brousit či lakovat, tudíž ji můžete neustále renovovat v případě, že ji například poškrábete. Dřevo navíc seženete v mnoha různých provedeních, tudíž se snad ani nemůže stát, že byste si nevybrali, a jelikož se jedná o přírodní materiál, bude vypadat pěkně k jakémukoliv nábytku v jakékoliv místnosti.

Pokud ovšem pro vás velkou roli hraje cena, avšak sháníte podlahu nenáročnou na údržbu, odolnou proti poškození a milujete dřevo, pak můžete vyzkoušet laminátovou podlahu, která spojuje všechny zmiňované vlastnosti. Získala si mnoho zákazníku právě cenovou dostupností, která je navíc spojena i s jinými důležitými vlastnostmi, které jsou při výběru velmi důležité. Navíc je k dostání v mnoha imitacích dřeva. Laminátové, dřevěné a mnoho dalších druhů podlah si můžete vybrat třeba v Brně na mnoha různých místech.

FLOORPARK s.r.o.
U vlečky 5c
Brno 617 00
www.floorpark.cz

Jak zahnat hlad snadno a rychle

Představuji si ideální páteční večer. Sedíme s partou přátel, zábava je v plném proudu. Ovšem v průběhu večera nás přemůže pocit hladu či chuť na něco dobrého. A co dělat, když si nemáme z čeho jídlo uvařit, nemáme na to ani náladu, raději bychom si dali něco, co bude zaručeně výtečné.

Taková situace vyžaduje jednoduché řešení. Jídlo si objednat. Každého asi nejdříve napadne pizza. Je to totiž známá pochoutka, která zažene hlad i chuť a hodí se k mnoha příležitostem, jako je právě večerní posezení s přáteli. Všichni si v tuto chvíli asi vybavíme pravou italskou pizzu, tedy tenké křupavé těsto a na něm vrstva chutných italských surovin, jako rajčata, olivy, bazalka a tak dále. Existuje ale i pizza americká a rozdíl je zásadní. Americká pizza má oproti té italské tlustší provedení těsta a horní vrstva obsahuje větší množství surovin, tedy stručně řečeno je taková bohatší. Dělá se dnes v mnoha provedeních s kukuřicí, slaninou, cibulí, klobásou a mnoho dalších. Dobré je, že ve většině případů si můžete k pizze další suroviny navíc dokoupit, tudíž si můžete vytvořit zcela nové chutě, dle toho co máte sami rádi.

Pokud ale upřednostňujete něco jiného, můžete si dát například burger, také velmi oblíbené jídlo, které známe z mnoha filmů a fastfoodů, ovšem když je připraven kvalitně a z dobrých surovin, stává se skutečnou gastronomickou pochoutkou. Mnoho dnešních restaurací vám poskytuje i služby rozvozu, takže pro uspokojení svých chuťových buněk nemusíte udělat skutečně skoro nic, pouze si objednat to, na co máte chuť. Například v Brně si můžete pizzu i burger objednat u Pizza Santi. Poskytují také rozvoz po celém Brně.

Pizza Santi
Kořenského 23
Brno Řečkovice
www.santipizza.cz

Vyčistěte si tělo

Necítíte se dobře? Máte pocit, že je váš organismus zahlcený škodlivinami? Pak je tak akorát čas na pořádnou detoxikaci organismu. Existuje ale nespočet možností, jak ji provést. Záleží také na tom, jestli chcete váš organismus vyčistit celkově či například provést očistu, jež se specializuje na konkrétní části nebo orgány.

Ať už tak nebo tak, nejdříve si musíte rozhodnout, zda se do ní pustíte sami, zajdete za lékařem, nebo jen použijete speciální přípravky z lékárny. Pokud se rozhodnete pro první možnost, pak je důležité, abyste poněkud změnili váš současný životní styl. Můžete například začít meditovat, chodit na zdravotní procházky, nebo prostě pravidelně cvičit. U cvičení se totiž zapotíte a vyloučíte tak alespoň některé škodliviny v těle. Dalším krokem je také správná strava. Nutné je, sestavit si jídelníček z potravin, které mají detoxikační účinky. Důležitý je také samozřejmě klidný a dostatečný spánek. Pokud se budete řídit všemi zmíněnými kroky, uvidíte, že se výsledky rychle dostaví a budete se opět cítit lépe.

Pokud se rozhodnete zajít k lékaři, čekají vás stejné úkoly, akorát budete mít jistotu, že odborník vám sestaví tento program přesně na míru, dle toho, co opravdu potřebujete. A pak je tu také třetí možnost. K detoxikaci organismu si můžete také dopomoci léky. Často se uvádí nejrůznější doplňky stravy zejména na bylinné bázi. Velmi hojně se ale také setkáváme s pitím čajů či kapkami, jež si můžete přidávat do nápojů. Dobré ale je to nepodceňovat a propojit to také se správným jídelníčkem a pohybem. Pokud jste se právě rozhodli, že něco takového opravdu vyzkoušíte,potom je tu například lékárna Benu.

BENU lékárna
Jugoslávská 768/9
613 00, Brno
www.brnenskalekarna.cz

Jak přepravovat nadměrné náklady?

Mnoho firem se už jistě potýkalo s problémem přeprava nadměrných nákladů z místa na místo. Zejména pokud se jednalo o jakékoliv stroje nebo techniku. Mnoho lidí si ale neuvědomuje, že dnes se dají zařídit téměř všechny věci, na které si jen vzpomene. A mezi ně patří i přepravování nadrozměrných zásilek.

Existují totiž firmy, které na tuto problematiku mysleli a zabývají se skutečně přímo těmito službami. A Vy jakožto majitel rozměrné techniky se můžete plně spolehnout na to, že Vám přepraví Váš majetek bez jakýchkoliv potíží. Stačí pouze zvednout telefon a domluvit se na příslušné datum a místo. A pak už je všechna práce za Vámi.

Tyto firmy totiž vlastní taková vozidla, která jsou k takové přepravě přímo určená. Umějí dokonce přepravit náklady vážící až čtyřicet tun. Náklad Vám dokonce i pojistí, takže Vaše veškeré obavy jsou skutečně zcela zbytečné. Dokonce jsou ochotni a schopni přepravovat na velké vzdálenosti, nemusí se bezpodmínečně jednat pouze o území naší republiky. Ale to není vše. Nemusíte se totiž starat ani od naložení a vyložení přepravované věci.  Většina těchto firem to zařídí za Vás. Je to opravdu jednoduchý a efektní způsob, jak přepravit nadrozměrné zásilky manipulační, stavební, zemědělské a jiné techniky.

Richter Company, s.r.o.
Hájecká 14, Brno
IČ: 293 192 42
www.dopravarichter.cz

Designový radiátor, změna, kterou oceníte

Přemýšlíte nad tím, jak změnit vzhledový stereotyp ve vašem domě, bytě, nebo kanceláři? Existuje mnoho lidí, kteří například stereotypy nesnáší a snaží se za každou cenu provést něco, aby se jich zbavili a dostali tak novou chuť do života, práce a tak podobně. Avšak tuto neměnnost můžete změnit i zdánlivou maličkostí. Například změnou nábytku v obývacím pokoji, koupí nového kávovaru, či něco obdobného, co vám udělá radost a zajistí vám tak nějaký obrat v každodenním životě. Pokud vám to ale nestačí, můžete zkusit něco naprosto rozdílného, originálního a neokoukaného. To něco se nazývá designový radiátor. Pokud jste o tom ještě neslyšeli, bude mi ctí vám tuto neobyčejnou obyčejnost představit. Jedná se v podstatě o klasická otopná tělesa, která byla ale pojata jako interiérový doplněk, jehož úkolem je topit, vytápět, ale také oslňovat svým vizuálním vzhledem.

Mnoho lidí by tuto novinku nejspíše odsoudilo, jelikož se zdá, že jeho přednost je především ve tvarech, barvách, či podobě. Ovšem není tomu tak. Ano, je pravdou, že tato složka je u tohoto druhu radiátorů také velmi důležitá, ale výhodou je především to, že takový radiátor zastane v oblasti vytápění stejnou roli jako klasické topení. Ve většině případů se také jedná o opravdovou kvalitu, takže se nemusíte bát, že půjde jen o módní doplněk ve vašem interiéru. A pokud jste opravdovým vyznavačem jedinečnosti a unikátnosti, nemusíte si vybírat pouze z katalogů, můžete si nechat vyrobit designový radiátor přímo na míru. Vymyslet si můžete opravdu cokoliv a o design ve vašem domě bude jednoznačně postaráno. Tak už neváhejte a zkuste něco odlišného.

Ing. Filip Pavliňák
Jiráskova 16
602 00 Brno
www.carmenradiatory.cz

Kovovýroba v Brně

Brány BrnoBrány Brno

Bezpečnost při práci na staveništích

Při výstavbě nových budov se může stát mnoho neštěstí, proto musí existovat někdo, kdo se na tyto činnosti divá právě z tohoto pohledu. Musí tam být prostě někdo, kdo bude kontrolovat, zda jsou všechny činnosti vykonávány podle platných právních předpisů, které uvádějí, jaké jsou požadavky na bezpečnost a ochranu při práci na staveništích. Takový pracovník se nazývá koordinátor BOZP a jeho účast je nutná při každé rizikové výstavbě.

Každý, kdo je zodpovědný za stavbu je přímo povinen tohoto odborníka vyhledat a začít s ním spolupracovat. Poté musí zadavatel projektu bezpečnostní nařízení koordinátora poslechnout a respektovat. Kdyby tak totiž neučinil a nastal by právě onen problém, kterému mělo být nařízením zabráněno, znamenalo by to pro stavebníka a investory velké potíže, neboť nedodrželi zákon.

Práce koordinátora se rozděluje na dvě fáze. Nejdříve samozřejmě proběhne fáze přípravná, při které má za úkol zpracovat takový dokument, který bude obsahovat plán bezpečnosti a zdraví při práci na staveništi. Musí samozřejmě vždy korespondovat se všemi zákony. Jedna z jeho dalších činností je pak také zhodnotit stávající stav všech potřeb, které zajišťují bezpečnost na stavbě.

Pokud při této fázi nenastanou nějaké komplikace, může koordinátor přistoupit k fázi realizace. Znamená to, že stavba započne a řídí se všemi stávajícími pokyny, které jsou nařízeny. Při těchto úkonech odpovědný pracovník kontroluje dodržování těchto pravidel, v případě nějakých nedostatků zvyšuje bezpečnostní opatření a dělá o nich zápisy. Hlavním cílem je samozřejmě vyhnout se, co nejvíce je to možné situacím, které by ohrožovaly životy. Práce koordinátorů je velmi náročná a zodpovědná pozice, kterou nemůže dělat jen tak někdo, proto jsou tito pracovníci vždy velmi pečlivě vybíráni. Služby koordinátora poskytuje například firma Tomáše Dvořáčka, která působí nejen v Brně, ale také v okolí Tišnova, Kuřimi, či Břeclavi.

Koordinátor BOZP
www.koord-bozp.cz
Tomáš Dvořáček
IČ: 75325624
Lomnička 53, 666 01