REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Máme stejnou střechu, sousede

Můj soused si pořídil krásnou střechu z břidlice, na kterou jsem neměl. On to ale nepoznal.

Střecha z břidlice byla vždycky můj sen, na jehož naplnění jsem nikdy neměl dost peněz. Respektive finanční prostředky byly, ale jsem docela spořivý typ, takže pokud je možné koupit kvalitní produkt za lepší cenu, nepořídím si jeho dražší alternativu jen proto, aby se mi splnil sen. Totéž neplatí pro mého souseda, který je movitější a navíc si rád připlatí. Střechu z břidlice si tedy pořídil před dvěma lety, když jsme oba stavěli. Záviděl jsem mu. Jeho dům najednou vypadal jinak, přestože dispozičně byl stejný jako můj. Jeho nemovitost přesto byla o dost krásnější, než má, a to jen proto, že byla pokrytá břidlicí.

Protože byla moje manželka stejného názoru, rozhodli jsme se souseda následovat a pořídit si stejnou střechu. Kvůli navýšenému, ale přesto omezenému rozpočtu jsme hledali na internetu nejlevnějšího dodavatele krytiny z břidlice. Přestože jsme narazili na pár vhodných kandidátů, stále jsme váhali, zda tento krok udělat nebo ne.

Když už jsme byli víceméně rozhodnutí, narazili jsme na webové stránky www.capacco.cz. Zde jsme se dozvěděli o plastové krytině Capacco, která je vyráběná z recyklovaných plastů kabelových izolantů, díky čemuž má velmi dobrý poměr cena/kvalita. Co nás však na ní nejvíce zaujalo, byl její vzhled, na fotkách totiž dokonale imitovala břidlici, což se nám potvrdilo také ve skutečnosti.

Po tomto „objevu“ nebylo co řešit. Plastová střešní krytina Capacco byla jasná volba. Nechali jsme si udělat kalkulaci ceny, jež byla dokonce nižší, než původní rozpočet, který jsme si na střechu stanovili. Vzápětí jsme udělali objednávku, konkrétně jsme zvolili novinku, verzi SK1 a SK2 Capacco – umělá břidlice, která imitovala břidlici ještě lépe, než verze, jež vznikla před lety. Následovala montáž krytiny, která byla velmi rychlá a snadná.

Asi měsíc po dokončení střechy nás soused pozval na grilování k sobě na zahradu. Protože jsme oba kolaudovali domy teprve nedávno, samozřejmě jsme se bavili o průběhu stavby a vyměňovali si zkušenosti. Když jsme došli ke střeše, soused nám řekl, kolik ho stála jeho břidlice a pak se zeptal, kolik stála naše. Z tohoto dotazu jsme usoudili, že plastová krytina opravdu vypadá jako břidlice, avšak jak jsme se dozvěděli, byla nesrovnatelně levnější.

Comments are closed.