REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Dcera mi našla novou střechu

Mám slabost pro staré a zachovalé věci. Doma mám sbírku různých starožitností, které by mi záviděly veškeré obchody se starožitnictvím v okolí. Když ke mně ale v době velikonočních svátků přišla na návštěvu dcera, která bydlí přes půl Republiky, a viděla, v jakém stavu mám střechu, zhrozila se. Nejprve mi vynadala, pak mě litovala a domlouvala mi. „Vždyť ti skrz střechu dokonce protéká do ložnice!“ naříkala lítostivě a divila se, že jsem s tím ještě něco neudělal.

Věděl jsem, že je má střecha ve špatném stavu, ale nová střešní krytina není zrovna levná záležitost. Navíc jsem už starší a nezvládl bych sám bez pomoci její pokládku. Dcera mě ale uklidnila, že její kamarádka si nedávno nechala udělat střešní krytinu z plastu, která prý není zas tak drahá a zároveň je kvalitní a vydrží natrvalo. Byl jsem nesvůj z toho, že má dcera místo, aby si užívala volno, chce svému starému otci zařizovat rekonstrukci střešní krytiny, jenže ona si to nenechala rozmluvit.

Na notebooku mi ukázala projekty firmy, která vyrábí plastovou střešní krytinu, a sám jsem musel uznat, že tato plastová krytina vypadá dobře. Stále jsem ale váhal, jak asi může zrovna plast být odolný proti kroupám? Dcera si o firmě, tedy o Vás, nastudovala, co nejvíce šlo, poté mi vše vysvětlila. Plast se vyznačuje velkou životností, tento PVC materiál a dobrou odolností proti UV paprskům. A dle zkušeností zákazníků i její kamarádky jsem nakonec uvěřil, že je opravdu pevný a odolá i přírodním živlům. Nová střešní krytina, jak jsem musel navíc sám uznat, byla potřeba jako sůl. Dcera si tedy nechala vypočítat cenu, která mě mile překvapila. Čekal jsem, že to bude dražší. Samotná montáž pak netrvala dlouho, šlo to rychle a snadno.

Dcera je nyní ráda, že mi nebude kapat na čelo v posteli, já jsem rád, že mám tak tvrdohlavou dceru, která ví, co je pro mě dobré – a to plastová střešní krytina od Vaší firmy zrovna je.

Comments are closed.