REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Author Archive

Nanotechnologie a její produkty

Pojmy jako nano nebo nanotechnologie se stále více dostávají do povědomí. Je to revoluční technologie, která je schopna změnit povrchové vlastnosti většiny povrchů. Nano produkty mají velmi široké využití. Aplikovat je můžeme v domácnosti, zahradě či v automobilech. V těchto prostorách najdeme mnoho typů povrchů, které jsou vhodné k ošetření nanotechnologií.

Pojďme se podívat, které všechny povrchy se dají ošetřit nano produkty. Začněme sklem. Tento typ povrchu je opravdu velmi běžný a najdeme ho v každé domácnosti. Ošetřit můžete okna, zrcadla, skleníky, skleněné stolky nebo sprchové kouty.

1736_image2

Samozřejmě každý z nás má několik kousků oblečení. I textil se dá ošetřit nanotechnologií. Zde platí důležitá zásada. Textil musí nano impregnaci pořádně nasát, aby získal požadované vlastnosti. Ošetřit se dají oblečení, textilní boty, čalounění v autě či bytový textil.

nano-ochrana-textilu-a-kuze-kvalita-plus-100ml

V zahradě najdeme kamenné, plastové a dřevěné povrchy, které jsou taktéž vhodné pro aplikaci nano produktu. Pokud se podíváme do garáže a na naše auto, na něm najdeme skleněné, lakované, plastové, chromované povrchy. Nano produkty si poradí i s těmito povrchy, proto je ocení i milovníci aut.

Jaké hlavní výhody získáte aplikací nano produktu?

 1. Ošetřený povrch odpuzuje vodu a oleje.
 2. Nečistoty se nedokáží přilnout k povrchu.
 3. Nano ochrana je dlouhotrvající díky UV stabilitě.
 4. Povrch nezmění svůj vzhled ani prodyšnost.
 5. Lehčí údržba povrchu, jednodušší čištění, na které Vám stačí čistá voda.

Všechny tyto produkty najdete v nabídce společnosti NanoProm. Navštivte jejich stránky, dozvíte se víc o nanotechnologii a jejích produktech a užívejte si výhody, které Vám nabízejí inovativní nano produkty.

Kamenné a pórovité povrchy získají jedinečné vlastnosti

Kámen je velmi důležitá surovina. Už v dávné minulosti se z něj vyráběly nástroje či obydlí. I dnes je kámen často využíván při stavbách nebo jako dekorační prvek. Samozejme tyto povrchy jsou vystaveny enormním vlivem vnějšího prostředkem. Proto je třeba chránit. Nanotechnologie nabízí inovativní řešení, díky kterému tyto povrchy získají jedinečné a předtím nevídané vlastnosti.

Nanesení zmíněného nano produktu je velmi jednoduché a zvládne to opravdu každý. Před samotnou aplikací třeba povrch dokonale vyčistit a zbavit mastnoty, aby se nano ochrana dostatečně navázala na samotný povrch. Po nanesení se na povrchu vytvoří velmi tenká, volným okem neviditelná vrstva, která chrání povrch před vlivy počasí. Velkou výhodou je, že tato vrstva vůbec nezmění vzhled ani prodyšnost povrchu.

Jmenujme si, jaké výhody získáte použitím nano ochrany:

1. Ošetřený povrch odpuzuje vodu, oleje a jiné tekutiny.
2. Po ošetření povrch nezmění svůj vzhled, prodyšnost ani pocit na dotek.
3. Odolnost vůči externím vlivům počasí.
4. Na povrchu se vytvoří efekt lotosového květu. Nečistoty jsou odplavovány vodou nebo samotným deštěm.
5. Nano vrstva zabraňuje tvorbě mechů, hub a plísní.
6. Povrch je nezávadný pro potraviny, což dokazuje i certifikát.

Nano ochrana je vhodná na mnoho povrchů. Může jít o kamenné, minerální nebo pórovité povrchy. Ošetřit můžete beton, omítku, cihly, střešní krytiny. Toto jsou pórovité povrchy. Kamenné povrchy zahrnují povrchy jako přírodní kámen, mramor, pískovec nebo pórovitá žula.

V nabídce společnosti NanoProm najdete nejen Nano impregnaci kamene nebo pórovitých povrchů, ale mnoho jiných nano produktů, kterými dokážete ošetřit široké spektrum povrchů. Tyto produkty Vám mohou usnadnit každodenní život a změnit svět kolem Vás. Zavítejte na stránky NanoPromu a vstupte do světa technologie 21. století – nanotechnologie.

Nanotechnologie dokáže pomoci i při mlžením povrchů

Typický večer v koupelně. Napustíme si vanu, připravíme se na holení, pěna je už na obličeji, podíváme se do zrcadla a bum – nevidíme nic… Zrcadlo je zcela zamlžené a začne se nekonečné utírání znovu a znovu. Je to nepříjemné.

Nanotechnologie však přišla s řešením i pro tento problém. Společnost NanoProm nabízí inovativní produkty, díky kterým bude mlžení zrcadel minulostí. Produkt je vybaven rozprašovačem, proto aplikace je velmi jednoduchá.

Ošetřit ale můžete mnoho povrchů. Nejedná se pouze o skla a zrcadla, ale k dispozici je produkt také proti zamlžování brýlí či plastových povrchů. Můžete je využít k péči o sportovní, dioptrické, lyžařské nebo potápěčské brýle.

szemuveg-parasodas-elleni-nano-vedelme-100-ml

Jaké výhody získáte použitím produktů proti zamlžování:

 1. Důkladně a účinně zabraňují orosení povrchů ve vlhkém prostředí.
 2. Dlouhodobě zabraňují zamlžování povrchů, dokonce i při různých teplotních výkyvech.
 3. Mají neutrální pH faktor, jsou biologicky odbouratelné, nedráždí pokožku a jsou šetrné k životnímu prostředí a k ozónové vrstvě.
 4. Bez zbytků odstraňují nečistoty a nezanechávají šmouhy.
 5. Produkty jsou nehořlavé, neobsahují rozpouštědlo, alkohol, aceton, tetrachlor uhlík, čpavek a čistící benzín, bez vosku a silikonu.
 6. Produkty se velmi snadno nanášejí.

Na jaké povrchy můžete tyto produkty použít?

 1. V automobilech na zpětných zrcátkách nebo čelní, zadní a boční sklo.
 2. V koupelně na skleněné nebo zrcadlové povrchy.
 3. Ve wellness nebo v saunách.
 4. Skleněné i plastové brýle, sportovní, dioptrické, lyžařské nebo potápěčské brýle.
 5. Ochranné štíty motorek, štíty na helmách.
 6. Umělohmotné okna.
 7. Dveře sprchového koutu.

uveg-parasodasa-elleni-nano-vedelem

Jak vidíte, protizamlžovací produkty jsou využitelné na mnoha místech v domácnosti i mimo ni. Dokážete nimi ošetřit mnoho povrchů. Třeba si však dávat pozor. Protizamlžovací vrstva je citlivá na oděr, proto je životnost závislá právě na tom, jak často se sklo čistí nebo utírá. Sprej můžete opakovaně aplikovat vždy, když se jeho účinnost sníží. Navštivte stránky společnosti NanoProm a dozvíte se více o nanotechnologii a jejích produktech.

Impregnace textilu nanotechnologií

V dnešním světě je již stále důležitější módní a stylové oblékání se. Proto není překvapením, že na oblečení a obuv míjíme stále více, protože kvalita a odolnost šatstva je pro nás stále důležitějším aspektem. Pokud však zanedbáme čistotu našeho oblečení, tak tyto kousky zakoupené za nemalé peníze si nebudeme moci užívat dlouho. Nyní Vám firma NanoProm představí novou technologii, díky které můžete velmi efektivně chránit Vaše oblečení.

Samozřejmě už několik tisíc let naše oblečení udržujeme v kondici tím, že je vypereme. Nicméně, praní slouží k vyčištění již používaného nebo špinavého oblečení. Je pravdou, že dnešní moderní pračky a prací prostředky jsou stále kvalitnější, ale ani ty úplně nezaručí absolutní ochranu šatstva. Naštěstí, dnes už známe stále více technologii, díky kterým bude naše oblečení nejen čistší, ale budete je moci používat delší dobu. Takovou technologií je i nanotechnologie. Použitím této inovativní metody dodáme oblečení jedinečnou ochranu, která ho chrání před ušpiněním či vlivy počasí.

nano-ochrana-textilu-a-kuze-kvalita-plus-100ml

Dnes si už nano produkty našly své uplatnění i v textilním průmyslu. Nejznámější je tzv. impregnace, kterou dokážeme ochránit naše oblečení a přitom dbáme i na ochranu životního prostředí.

Slovo impregnace pochází z anglického jazyka a jeho význam znamená nasákne. Tento název velmi dobře ukazuje, na jakém principu funguje tato technologie, čili nějaký materiál – v tomto případě textil – nasáknout jinou látkou s cílem změnit povrchové vlastnosti impregnovaného materiálu.

Impregnací tedy ošetřený povrch získá jedinečné vlastnosti. Shrňme si, jaké výhody získáte ošetretím oblečení nanotechnologií:

 1. Naimpregnovaný textil odolá vodě (hydrofobie), olejem (oleofobie) a také jiným tekutinám.
 2. Na povrchu textilu vznikne neviditelná, tenká vrstva, která ale nezmění vzhled ani prodyšnost textilu.
 3. Vytvoří se tzv. efekt lotosového květu, díky němuž povrch získá samočisticí vlastnosti.
 4. Ochranná vrstva je UV-stabilní a odolá i běžným čistícím prostředkům.
 5. Z tohoto vyplývá, že ošetření impregnací garantuje snížení frekvence praní. Ušetříte čas i peníze a uděláte něco i pro ochranu životního prostředí.

Textil-pred-po-CZ_SD

Obecně můžeme říci, že impregnace je využitelná na více místech v domácnosti a můžeme jí ošetřit širokou škálu materiálů. Může jít o autopotahy, bytový textil a také o stany. Před aplikací si ale musíme uvědomit jedno zásadní a nejdůležitější pravidlo: impregnaci lze použít pouze na savý materiál. Ptáte se proč? Důvod je jasný, ošetřený materiál musí impregnaci pořádně nasát, aby získal požadované vlastnosti. Po ošetření si už můžete užívat výhody, které Vám nabízí inovativní impregnace.

Nano produkty jsou k dispozici v různých objemech. Kvalitu těchto výrobků dokazuje i názor spokojených zákazníků. Impregnace textilu, kterou najdete v nabídce firmy NanoProm má výborné ohlasy. Objevte i Vy výhody impregnace, abyste si na co nejdelší dobu mohli užívat vaše oblíbené oblečení.

Dodat Vaší koupelně jedinečné vlastnosti? Žádný problém.

Koupelna je jednou z nejdůležitějších místností ve většině domácností. Vždyť co padne víc vhod, jak po namáhavém dni si lehnout do horkého koupele a zrelaxovat. Každá hospodyňka se snaží udržovat svou koupelnu v maximálně čistém a udržovaném stavu. Na trhu najdeme mnoho přípravků, kterými dokážeme očistit nebo ošetřit povrchy nacházející se v koupelně.

Nanotechnologie se postará o to, abyste dodali koupelně zcela nové a jedinečné vlastnosti. Produkty vyrobené na bázi této revoluční technologie jsou schopny změnit povrchové vlastnosti jednotlivých povrchů. Podívejme se na to, jaké výhody získáte používáním nano produktů:

 1. Ošetřený povrch odpuzuje vodu a jiné tekutiny.
 2. Povrch získá efekt lehkého čištění, díky čemuž bude odstranění nečistot jednodušší.
 3. Ochrana je UV stabilní a odolná vůči čisticím prostředkům.
 4. Nano ochranou ošetřený povrch je nezávadný pro potraviny.

Kvapky-sklo-rozdiel-CZ_SD

V každé jedné koupelně najdeme různé povrchy. Na jaké konkrétní se dají nano produkty použít?

 1. Zrcátka, umyvadla, sprchové kouty
 2. Glazované keramické dlaždice
 3. Rozličné umělohmotné a lakované povrchy v záchodě a koupelně
 4. Vodovodní baterie a kohoutky

Jak vidíte, nano produkty mohou být Vašimi věrnými pomocníky při udržování krásné koupelny. Navštivte stránky firmy NanoProm a vyberte si ze široké nabídky nano produktů. Těmito produkty dokážete změnit svět kolem Vás.

Bezpečná jízda i v hustém dešti? Tekuté stěrače Vám to vědí zajistit.

Když si sedáme do auta, samozřejmě potřebujeme vidět na cestu, abychom měli vše pod kontrolou. Podmínkou je, aby bylo čelní sklo v maximálním stavu. V deštivém počasí se to trošku komplikuje. Nanotechnologie přichází na pomoc i v tomto směru. Velkou pomocí je inovativní produkt s názvem Tekuté stěrače.

Jak se dá vydedukovat už z názvu, nebudou to klasické stěrače, na jaké jsme zvyklí. Tento produkt je v tekuté formě a je třeba ho nanést na čelní sklo. Po ošetření sklo získá jedinečné a dříve nevídané vlastnosti. Sklo bude odpuzovat vodu (hydrofobie), oleje (oleofobie) a také nečistoty se nedokáží ve velké míře přilnout k povrchu. Čištění skla bude mnohem jednodušší, totiž většina nečistot je smyta samotným deštěm. Případné zbytky se snadno odstraní pouze za pomoci vody, nepotřebujete žádné čisticí prostředky.

Rozdiel-na-celnom_cz

I v zimním období Vám Tekuté stěrače usnadní práci. Nanesením tohoto produktu vznikne na čelním skle tenká, neviditelná nano vrstva. Díky této vrstvě snadněji odstraníte i námrazy ze skla.

Největší výhodu ale tento produkt nabízí na silnicích mimo města. Při dosažení rychlosti 60-70 km/h odpor vzduchu odtlačuje kapky pryč ze skla, čili budete mít skvělý výhled bez použití stěračů auta. Ocení to hlavně řidiči, kteří dojíždějí do práce nebo profesionální řidiči, kteří každý den procestují desítky až stovky kilometrů.

Nano ochrana čelního skla je UV stabilní, čili odolá vlivům počasí. Tenká nano vrstva je odolná také vůči chemikáliím, posypové soli a také kartáčům v myčce. Životnost ošetření je počítána v měsících.

nano-neviditelne-tekute-stierace-na-jedno-celne-sklo-25ml

Shrňme si tedy, jaké výhody získáte tímto produktem:

 1. Hydrofobie, oleofobie, nepřilnavost nečistot.
 2. Vyšší bezpečnost jízdy během deště.
 3. Efekt lehkého čištění, většina nečistot je smyta deštěm.
 4. Úspora času (samočištění) a peněz (nižší spotřeba stěračů auta a ostřikovací kapaliny).
 5. Lehčí odstranění námraz z čelního skla.
 6. 6.Odolnosť vůči chemikáliím či posypové soli.
 7. UV stabilita.

Tento inovativní produkt nabízí na svých stránkách firma NanoProm.cz. K dispozici jsou různé balení, objemy a sety. Vyzkoušejte si Tekuté stěrače i Vy a zařaďte se mezi spokojené zákazníky.

Speciální ponožky pro Vás

Ponožky jsou každodenní součástí našeho života. Ráno si jejich oblékáme automaticky, máme je doma mnoho druhů. Někdo má raději jasné barvy, jiný se spokojí s konzervativnějšími barevnými tóny. Dlouhé, krátké, tenčí či hrubší … Máme mnoho druhů ponožek, nejnovější se k nám stále častěji dostávají právě ty antibakteriální.

ponozky-atomic

Tyto ponožky mají mnoho užitečných vlastností, které si uživatel nebude vědět vynachválit. Tou první zajímavostí je, že ponožky obsahují stříbro, přesněji nanočástice stříbra. Právě díky stříbra má ponožka antibakteriální a protiplísňové účinky. Aktivní ničí bakterie, tím pádem zabraňuje vzniku nepříjemného zápachu a co je nejdůležitější – dlouhodobě. Díky tomuto je možné ponožku nosit několik dní bez vyprání. Není třeba se bát, stříbro je absolutně bezpečné, nedráždí pokožku a nezpůsobuje ani alergie.

Jsou velmi pohodlné, příjemné na dotek. Kvalitní materiál zaručuje výbornou absorpci vlhkosti, prodyšnost a pružnost. Odvádí pot, nestudí na pokožce a zajistí tepelný komfort vašim nohám. Použitý materiál také zaručí dlouhou životnost. Ponožka je anatomicky tvarovaná, má ochranné prvky a větrací zóny.

Můžete je použít k jakékoliv činnosti. Jsou určeny pro různé sporty (zátěžové, motosporty), cestování, či při práci ve venkovním prostředí.

cyklisticke-ponozky-cyklon

Jsou užitečnou pomůckou pro motorkáře, kteří rádi provětrávají své stroje i v chladném počasí. Ocení je hlavně jezdci, kteří rádi absolvují delší cesty se svými láskami. Samozřejmě komfort při jízdě je velmi důležitý, pokud je ta jízda delší, o to více. K tomu slouží různé druhy oblečení, motorkáři mají na výběr širokou škálu produktů. Jedna maličkost je ale také důležitá – ponožky. Aby se naše nohy cítili dobře a byli v optimálním teple, potřebují mít kvalitní ponožky. Na motorce to platí také. Nestačí mít stylové kožené kozačky, potřebujete i ponožky. Antibakteriální ponožky jsou vhodnou volbou i pro milovníky motorek, protože se přizpůsobí každé noze, jsou příjemné na dotek, odvedou pot a nohu správně větrají.

Pro motorkáře je vhodné také termo oblečení. V chladném počasí je potřeba mít několik vrstev oblečení. Jako úplně první vrstva je ideální termo prádlo. V nabídce jsou boxerky, trička, kalhoty a další zajímavé kousky.

Firma NanoProm má ve své nabídce širokou škálu termo oblečení ale i jiných užitečných nano produktů, které můžete použít na různé povrchy. Tak snad jsme dali několik tipů a ať už motorkáři, ale i běžní lidé ocení tyto informace ohledně nových ponožek. Tak neváhejte a vyzkoušejte je i vy!