REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Author Archive

Módní přešlapy

Nejčastější chybou je nošení džínů při každé příležitosti, dobře padnoucí džíny jsou nezbytnou součástí šatníku, avšak třeba do divadla nepatří. Další chybou je moc doplňků, ty jsou velice rozšířené a k dostání na každém kroku.

Celkový outfit může působit přeplácaně a chaoticky, proto vybírejme rozumně a vkusně. Za doplněk se považuje i kabelka. Pokud zvolíme výrazné náušnice, dopasujeme je jednoduchým náhrdelníkem což uplatníme i naopak. Velmi oblíbené se u nás staly i legíny, které nosíme často místo kalhot. Pokud je skombinujeme s tunikou či s šaty určitě nešlápneme vedle. Chyba jsou však legíny z nekvalitního materiálu, pod kterými prosvítá spodní prádlo. Prosvítající prádlo je snad nejčastější prohřešek. Pokud zvolíme bílou halenku, měly bychom volit spodní prádlo ve správné velikosti a v tělové barvě. Další chybou jsou i sportovní bundy, které nosíme každý den a ke všem druhům oblečení. Místo sportovní bundy bychom měli raději zainvestovat do kabátku, který vypadá elegantněji.

Štěnice v našich domovech

Štěnice patří mezi ploštice, přesněji řečeno ploštice řádu Cimicomorpha. Jedná se o poměrně značně specializované vnější parazity, kteří se živí lidskou krví. Mezi nejběžnější hostitele štěnic patří lidé a ptáci včetně drůbeže, ale i netopýři.

Jestliže se ráno budíte poštípaní především v oblasti krku, rukou, nohou a hýždí, ale nenalézáte ve svém příbytku komáry, ani jiný krev sající hmyz, pravděpodobně se vám doma zabydleli štěnice. Jedná se o štěnice domácí, parazit, jež je rozšířen téměř po celém světě a znovu začíná masově zaplavovat i Českou republiku. Štěnice parazitující na ptácích se liší od štěnic parazitujících na člověku.

Tento nepříjemný hmyz prochází během svého vývoje různými stádii. Dospělec měří cca půl centimetru. Štěnice jsou světloplaché, sají v noci a k ránu. Samice kladou každý den cca 1 až 2 vajíčka, ze kterých se po několika dnech líhnout malé 1mm průhledné larvičky, které ale již sají krev.

Zamoření štěnicemi není jednoduché hned v počátku identifikovat. Podle toho, jak jsme na bodnutí štěnice citlivý, může se nám objevit malý pupínek jako od komára nebo větší červený flek, který svědí i bolí. Často jsou přítomny 2-6 pupínků blízko u sebe, jak se štěnice během sání pustila a přisála na jiném místě poblíž. Štěnice raději sají krev dětí, protože mají jemnější kůži. Někteří jedinci nemusí být poštípání vůbec, i když spí ve stejné místnosti.

Jak se štěnic zbavit?

Štěnice jsou velmi odolným parazitem, na kterého nezabírají běžné prostředky. Přežije i úklid domácnosti chlorovými prostředky. Zalézá do škvír v montovaném nábytku, prasklin zdí, spár v podlaze, podlahových krytin. Teplota 60 stupňů spolehlivě zničí všechna vývojová stádia štěnic. Tyto malé mršky ale vydrží bez problémů několik měsíců hladovět. Svou kořist naleznou vždy spolehlivě, podle stop vydechovaného CO2. Donedávna se věřilo, že jsou štěnice v našich zeměpisných šířkách vyhubené. Štěnicím se povedl úspěšný návrat do našich postelí. Štěnicím se líbí téměř kdekoliv, kde je dostatek vhodné potravy, rozdíly mezi sociálními skupinami nedělají.

Krom oslovení specializovaných firem, které vás díky postřiku nebo použitím dýmovnic štěnic zbaví, můžete zkusit i vlastní boj. Na internetu lze koupit přípravek k-othrine, který je velmi účinný na blechy a měl by působit i na štěnice. Některé populace štěnic jsou ale zvlášť imunní vůči postřikům a nemá na ně vliv.

Kočky mají větší nároky než pejsci v bytě

I když kočky nepotřebují tolika pozornosti jako jejich rivalové psi, vyžadují ale větší nároky na prostor v bytě určen jen jim. Možná i to je důvod, že si tyto domácí mazlíčky nejvíc pořizují lidé časově vytížení, kteří se kočkám nestíhají věnovat tak, jak by se museli věnovat psům. Proto tyto zvířata slouží lidem, kteří upřednostňují pohodlí a klídek.

Kočky jsou šarmantní a panovačné stvoření a na rozdíl od psa je pro ně byt, ve kterém žijí jedna velká herna. Nejen že je uvidíme válet se po podlaze a gauči jako psa, spatřit je lze na skříních, oknech a poličkách, prostě všude tam, kde se hafani nikdy nepodívají. Rády šmejdí po celém bytě křížem krážem a objevují tak i nejnemožnější místa ke schovce.

Někomu by mohlo vadit, že Vás kočky skoro vůbec neposlechnou. Příkaz, běž na místo, sedni, lehni, je v tomto případě irelevantní. Ale i výjimka potvrzuje pravidlo. Pořídit si tedy kočku vyžaduje určité změny, je potřeba byt uzpůsobit jejím potřebám a požadavkům.

Než si domu kočku pořídíme, je dobré odstranit veškeré překážky, jako jsou jedovaté květiny, okraje drahých koberců, lehké vázy, sošky atd., o které se rády opírají a podobně, jednoduše to, co se pro ně může stát nebezpečným. Kočky rády skáčou na záclony a závěsy, proto raději vyzkoušejte jejich pevnost, popřípadě je doporučujeme zkrátit či úplně odstranit. Jestli se ve vašem bytě nachází věc, kterou nelze před kočkou schovat, ale bojíte se, že vám jej chtíc nechtíc poničí, existují i speciální odpuzovače, kočkám vadí, vy jej necítíte.

Rozhodneme-li se investovat do kočičích bytových doplňků, máme z čeho vybírat. Existuje dnes velká spousta designových chovatelských potřeb, nepřeberné množství různých prolézaček, tunelů, pelíšků atd. To je ale začátek, kočka toho potřebuje mnohem více.

Tak začněme třeba škrabadly. Ty bývají součástí prolézaček a do jisté míry zabrání tomu, aby kočka drápky obrušovala nábytek, sedačku či koberec. Škrabadla pořídíte od pár stovek až po několik tisíc korun. Chceme-li, aby kočka využívala k obrušování drápků opravdu jen škrabadlo, zkusme voňavé lákadlo – jmenuje se šanta kočičí, kterou kočky milují.

Součástí škrabadel jsou i pelíšky, které lze pořídit i odděleně. Dají se pořídit jak otevřené, tak uzavřené připomínající iglú z plyše, semiše a dalších materiálů. Dostanete je koupit v různých provedeních, třeba s uchycením na topení.

Lovecké pudy kočky dokážeme vybít pořízením hraček. Jestli nestojíte o to, aby si kočky samy našly libovolné hračky v zařízení bytu, nejlepším řešením bude, když jim je pořídíte Vy. Stojí pár kaček. Pokud ale chcete něco divočejšího, existují i dražší varianty hraček, které se samy hýbou a vaši chlupatí mazlíčci si je zamilují

Podpatky a ženy k sobě prostě patří

Jo jo. Ženy, která z Vás nemá v botníku alespoň tucet bot na podpatku? Teď asi málokterá z vás řekne, ne nemám. Prostě vysoké boty k nám patří už po desetiletí. Milujeme je, i když v nich sem tam pěkně trpíme, ale proč se pro krásu neobětovat, že? Je fajn pocit, když vyrážíte někde za zábavou, udělat si make-up, vlasy a vybrat to nej oblečení co se skrývá ve vaší skříni a k tomu dopasovat vhodný kousek bot na podpatku, které podtrhnou celý outfit. Nejen že Vám takové botičky zvednou sebevědomí, ale budete vyšší, což ocení ženy menšího vzrůstu.

Kde jaké boty na podpatku použít?

Jsou ženy a dívky, které dávají přednost pohodlnějším botám, na druhou stranu jsou i ty, které bez podpatků neudělají ani krok. První skupina žen vlastně dělá dobře, protože ty, které je nenosí s oblibou, v nich ani většinou neumí chodit. Pokud si tuto obuv žádá příležitost a ony je opráší, pohled na ně oku příliš nelahodí. Na druhou stranu to ale není žádná věda a častější chůzi na podpatcích to zvládne každá.

Volíte černou klasiku?

Boty na podpatku či lodičky v černé barvě se nejvíce hodí na formálnější akce. Takže, jdete-li třeba do divadla, asi nezvolíte růžovou obuv, ale sáhnete po černých, buď uzavřených, nebo otevřených bot. Nikdy ale nezapomínejte na jednu důležitou věc, pokud zvolíte otevřenou obuv, myslete také na upravenou manikúru! Nevzhledně vypadající nohy se považuje za velký přešlap.

 V kanceláři?

Zde je také na místě nosit černou obuv, není to ale nutnost. Pokud máte v práci kostýmek, můžete použít bílé, hnědé, krémové barvy.

Na akci

Jestli vyrážíte do víru velkoměsta, meze se nekladou. Pestré barvy jako je zelená, žlutá či růžová se o úspěch postarají. Slaďte je s doplňky stejných barev, postačí třeba lak na nehtech, krásně tím ožije váš oděv.

Všeho s mírou, častým nošením vysokých bot, hlavně extra vysokých, jako jsou podpatky s deseti centimetrovým podpatkem vašim nohám a zádům nesvědčí.

 

Topte levněji s tak zvanými obnovitelnými zdroji

Obnovitelné zdroje mají při vytápění a ohřevu vody mnoho výhod, které dokáží vyvážit nevýhodu vysokých pořizovacích nákladů. Hlavním kladem jsou velice nízké provozní náklady, nezávislé na cenách energetických surovin, kurzu koruny či vládní politice.

Velké oblibě se těší zejména topná zařízení využívající obnovitelných zdrojů, a to tepelná čerpadla. Jejich hlavní předností jsou především velice nízké provozní náklady, nezávislost na dodavatelích energií a jejich cenách a částečně také možnost získat dotace, které pokrývají 30 až 50 % pořizovacích nákladů, nedá se ale na ně spolehnout.

 Jaká je životnost tepelných čerpadel?

Životnost tepelných čerpadel se pohybuje kolem 15 až 20 roků, v závislosti na životnosti kompresorů. Pokud se Vám během této doby kompresor pokazí, je zapotřebí jej vyměnit, což vyjde na nějakých 20-25 tisíc korun (podle výkonu), ostatní zařízení lze regenerovat a dále provozovat. Tepelné čerpadla bývají doplněny o systém záložního vytápění. U tepelného čerpadla je doplňkový systém doporučován proto, že se nevyplatí dimenzovat výkon na špičkové zatížení (například do extrémních mrazů), jehož bude využito jen několik dní v roce. Vysoký výkon je jednak dražší na pořízení, a jednak náročnější na regulaci, což může snižovat životnost kompresoru.

Váš odjezd na dovolenou slouží pro nájezd zlodějů

Každým dnem roste nutnost ochrany majetku a lidí. Doba je zlá a my se na ní musíme chtíc či nechtíc připravit. A bude hůř. Kriminalita se rok od roku zvyšuje. To má za následek věznice, které praskají ve švech zloději a lupiči. Můžou za to sociální podmínky, světová krize, nedostatek pracovních míst a rodinné podmínky a zázemí. To vše ovlivňuje to, proč se musíme stále více chránit.

Plánujete odjezd na delší dobu za účelem dovolené, pracovní cesty, nebo jen odjíždíte každé ráno do práce a vracíte se večer? Co váš dům, který není nijak zvlášť krom plotu a dvou dveří chráněn. Vlastníte rodinný dům, který už pouhým okem vypadá honosně a movitě? Vybavte ho nejmodernějšími systémy ochrany, které trh nabízí, věřte, že je to jedna z mála investicí, která Vám poskytne maximální komfort, klid a jistotu. Nebudete litovat. Vyberte si druh ochrany podle vašich dispozic.

Elektronické zabezpečovací systémy

Ty mají za úkol detekovat nerušení domu, a pohyb v něm a poté na tento stav upozorní. Existuje více variant, jak na tento stav, kdy se Vám dostane zloděj do domu, informovat. Buďto vám přijde upozornění na mobil a vy vyšlete signál dál-policie, nebo se spustí siréna v domě, poté zloděj bere nohy na ramena a utíká ven. Tuhle variantu preferují lidí nejméně. Zloděje to akorát vyplaší, ale nepotrestá a ještě Vám může cokoliv odcizit. Poslední možnost, že systém vyšle potichu zprávu do bezpečnostní agentury a ti už se o vše potřebné postarají.

Požární signalizace

Má za úkol vyslat zprávu o vzniku požáru nebo možném začínajícím nebezpečí. Je tvořen čidly, které snímají 24 hodin denně celý prostor objektu-domu. Říkáte si, proč mít tuto ochranu? Je x případů, kdy začalo hořet od vadného elektrického spotřebiče, dům se pak ocitl v plamenech a nebylo mu pomoci.

Kamerové systémy

Snímají a monitorují oblast před domem a v něm. Dávají vám možnost vizuálního nahlížení do prostoru vašeho domu, aniž byste museli být přítomní.

Doporučujeme kombinaci všech těchto zabezpečovacích systémů, neboť Vám slibují nejvyšší stupeň ochrany. Nehledě na to, že záznamy mohou sloužit jako důkazy, díky nímž bude jednodušší dopadnout pachatele a objasnit trestnou činnost.

 

Čistota nemusí znamenat opravdovou čistotu

Čistota nemusí znamenat opravdovou čistotu

To, zda máte doma pořádek, je samozřejmě fajn. Ale ne vždy to musí nutně znamenat, že pořádek=100% čistota. I v dokonale uklizeném domě se mohou objevovat nezvaní hosté. Za nezvané hosty považujeme různé druhy škůdců. Možná i Vy s nimi máte zkušenosti, jen o nich nevíte. Anebo víte, ale neřešíte je. Jenže tady nastává problém číslo jedna, samo se někdy nic nespraví, naopak. Problém se může nadále zhoršovat.

Říkáte si, že právě Vám se to stát nemůže?

Opak je pravdou. I v nejčistší domácnosti se výskyt štěnic a jiného hmyzu může objevit. Možná jeden z důvodů, že si myslíte, že doma štěnice mít nemůžete, je fakt, že je nevidíte. Ani nemůžete. Přes den nevylézají, spí. Dnem je jim noc. Nehledě na to, že to nemusí pocházet z Vaší domácnosti. Přinést si je můžete vy sami odkudkoliv.

Jak je doma poznáte?

Potkat je, je prakticky nemožné. Jsou to noční tvorové. Prozradit je mohou štípance po vašem těle. Akorát je to stejné jako s komáry. Jejich „kousnutí“ totiž stejně jako u komárů nebolí. Vy je necítíte, takže je prakticky nemožné je odchytit při činu. Jediným poznávacím znamením jsou štípance, které mnohem více svědí od štěnic než od komára. Nehledě na to, že škrábáním si zaděláváte na kožní onemocnění.

Jak se jich zbavit?

To, že doma uděláte maximální úklid se štěnic nezbavíte. Budete potřebovat dezinfekci a vystříkat cely dům či byt. Jenomže se taky může stát, že i to nebude dostačující. Pak přichází na řadu odborná firma. Ta má speciální metody a postřiky proti tomuto hmyzu a vy dostáváte téměř stoprocentní záruku.

IP kamerové systémy

Prakticky všechny prvky těchto systémů jsou spolu propojeny datovým kabelem, díky kterému spolu tvoří samostatnou počítačovou síť, ve které mezi prvky probíhá obousměrná komunikace a díky tomu je možné kamerám libovolně měnit parametry bez nutnosti přímého kontaktu. Největší výhoda oproti jiným kamerovým systémům je velmi vysoká kvalita obrazu (HD i full HD). Kvalita obrazu kamer je úměrná rozlišení, který je schopen zachytit obrazový čip kamery. Rozlišení se udává v Megapixelech, tento pojem známe například z digitálních fotoaparátů. O záznam a zpracování videa se stará síťové záznamové zařízení NVR (Network Video Recorder) anebo samotná kamera, v případě  že je vybavena slotem pro paměťovou kartu. Kamery i NVR jsou schopny „vysílat“ video v různém rozlišení (extra stream), proto není problém se s kamerami či NVR vzdáleně spojit i v případě slabšího internetového připojení. Mezi nevýhody oproti analogovým systémům patří vyšší pořizovací cena, větší nárok na úložný prostor a výpočetní výkon. IP kamerové systémy jsou vhodné především tam, kde je zapotřebí získat detailní záběry při snímání větších prostor (parkoviště), identifikovat osoby  anebo v případě kdy chceme detailně monitorovat jakoukoli činnost.

Tipy na vánoční dárky pro milovníky spánku

Výběr vánočních dárků nebývá mnohdy jednoduchý. Obáváme se, abychom se trefili do vkusu a aby naši blízcí dárek vůbec využili. Všichni však rádi spíme a odpočíváme, tak se jako skvělý dárek pod stromeček nabízí například kvalitní ložní povlečení, trendy osuškou, ale i dětské deky nebo měkoučké přehozy. Těmi to dárky jistě potěšíte všechny obdarované. Vánočním svátkům každoročně předchází období shonu a přemýšlení, co nakoupit k Ježíšku, abychom naše blízké překvapili a zároveň potěšili. Pokud zvolíte ložní povlečení, osušku či deku, dáte jim dárek, kterým jim zpříjemní toužebně očekávaný sváteční odpočinek a bude jim dělat radost i v průběhu roku. Můžete si být jisti, že dárek, který od vás pod stromečkem najdou, nezůstane ležet v koutě. Letos už tedy zapomeňte na stres a shon a jděte na jistotu.

Polštáře a přikrývky vybírejte i podle polohy při spánku

Polštáře a peřiny se dnes vyrábí z řady moderních materiálů, ovšem své příznivce má stále také generacemi prověřené prachové husí peří. V čem se nám tedy bude nejlépe spát? Podle čeho bychom měli vybírat? Přihlédnout musíme v prvé řadě ke zdravotnímu stavu. Mnozí z nás totiž trpí alergiemi, migrénami, bolestmi páteře nebo kožními problémy. Postel je místem, kde hledáme úlevu a odpočinek po náročném dni. Je tak velmi důležité si správně vybrat nejen povlečení, ale také vhodný polštář a přikrývku. Jedině tak prožijeme klidnou noc, při níž si naše tělo maximálně odpočine. Nákup nové přikrývky a polštáře je investicí, která by měla být dobře promyšlená – nevyplatí se řídit pouze cenou. Příliš levné výrobky mohou být po několika vypráních již téměř nepoužitelné a tak bude potřeba investovat do nákupu dalších a to se finančně nevyplácí. K nejdůležitějším faktorům při výběru patří zdravotní nezávadnost a snadná údržba materiálu. Výrobky by dnes měly splňovat evropské standardy kvality a při jejich výrobě by nemělo být zatěžováno životní prostředí. Polštáře a přikrývky je tak třeba vybírat velmi pečlivě. Zejména alergici by se měli zaměřit na výplně – ani oni však nejsou odkázáni pouze na umělá vlákna, ale díky ošetření speciálními látkami si mohou dopřát dokonce výplně z vláken čistě přírodních.

Ako vybrať správny stan?

Pred výberom stanu si najprv musíme poriadne rozmyslieť, kam a za akých podmienok s ním budeme vyrážať. Kto jazdí pod stan do kempu, bude potrebovať stan úplne iný, než ten, kto sa s ním chystá na prechod zimných hôr. Preto neplatí, že ten najdrahší stan bude vždy ten najlepší a naopak. Popísať všetky typy a veľkosti stanov by vydalo na obsiahlu knihu, preto sa zameriame na stany malé pre 2 až 3 osoby. Ideálne „outdoorový“ stan by mal byť nepremokavý, mal by ísť postaviť / zbaliť v priebehu niekoľkých málo minút a to aj v jednej osobe, mal by dokonale odolávať nárazom vetra a pri tom všetkom by jeho hmotnosť mala byť čo najmenšia. Výrobcovia väčšinou vyrába rovnaký typ stanu v niekoľkých materiálových variantoch podľa toho, v ako náročných podmienkach bude stan používaný. Je preto zbytočné kupovať stan z najvyššej rady v prípade, kedy budem párkrát do roka spať niekde v kempe alebo naopak kupovať stan síce prepracovaný, ale z úplne nevhodných materiálov na prechody hôr. Aj v tých najmenej náročných podmienkach by sa nepremokavosť tropika mala pohybovať od 2 000 mm vodného stĺpca vyššie. Pri typickej búrke postačí vodný stĺpec aj 1 500 mm.

Jak vybrat správný stan?

Před výběrem stanu si nejprve musíme pořádně rozmyslet, kam a za jakých podmínek s ním budeme vyrážet. Kdo jezdí pod stan do kempu, bude potřebovat stan zcela jiný, než ten, kdo se s ním chystá na přechod zimních hor. Proto neplatí, že ten nejdražší stan bude vždy ten nejlepší a naopak. Popsat veškeré typy a velikosti stanů by vydalo na obsáhlou knihu, proto se zaměříme na stany malé pro 2 až 3 osoby. Ideální „outdoorový“ stan by měl být nepromokavý, měl by jít postavit/sbalit během několika málo minut a to i v jedné osobě, měl by dokonale odolávat poryvům větru a při tom všem by jeho hmotnost měla být co nejmenší. Výrobci většinou vyrábí stejný typ stanu v několika materiálových variantách podle toho, v jak náročných podmínkách bude stan používán. Je proto zbytečné kupovat stan z nejvyšší řady v případě, kdy budu párkrát do roka spát někde v kempu nebo naopak kupovat stan sice propracovaný, ale ze zcela nevhodných materiálů na přechody hor. I v těch nejméně náročných podmínkách by se nepromokavost tropika měla pohybovat od 2 000 mm vodního sloupce výše. Při typické bouřce postačí vodní sloupec i 1 500 mm.

 

Stále víc tuzemských hotelů a penzionů sází na wellness nabídku

Zaklínadlo wellness funguje. Stále více tuzemských hotelů, penzionů  a restaurací zahrnuje prvky wellness do své nabídky. Za nemalých investic do vybavení se tak snaží přilákat hosty a přesvědčit je k pobytu když ne na týden, tak alespoň na prodloužený víkend. A celkem se jim daří. Nabídka tuzemských hotelů je opravdu široká a zahrnuje takové speciality, jakými jsou čokoládové procedury, mandarinkové masáže, vířivky s přímořským klima solných jeskyní, zapůjčení sportovního vozu Jaguar zdarma či pobyty k formování postavy. I kvalitní a chutná gastronomie se zdravou příchutí patří k wellness zaklínadlu, které funguje. Nejen afrodiziakální, regenerační či povzbudivé účinky mají chřestový krém, pstruh na másle nebo odzbrojující čokoládový fondant ovoněný lanýži s vanilkovou omáčkou. Takové dobroty se spoustou prospěšných látek pro tělo i mysl násobí požitek z wellness pobytu a penziony s těmito novými prostředky bodují. Ve světě relaxace tak najdete třeba i parádní dětskou mandarinkovou masáž s jemnou směsí bylinných výtažků obsažených v olejích plných vitamínů, které napomáhají zklidnit nervový systém i podrážděnou pokožku. Za asistence zkušené terapeutky je nabízena i konejšivá masáž pro miminka, jenž hýčká a zklidňuje děťátko heřmánkovým olejem, a přispívá mentálnímu a fyzickému vývoji i klidnému spánku.

 

Klasické zavinovačky pro děti jsou opět v kurzu

Je známo, že děti, které jsou správně zavinuté, lépe usínají, a proto starodávná tradice zavinování dětí má své opodstatnění. S novým modelem zavinovačky přišla matka tří dětí a jeví se to jako velký fenomén. Pro vytvoření tohoto nového modelu zavinovačky se inspirovala z popisů, které pocházejí z biblických dob, avšak její „Cocooi Babywrap“  se vyrábějí z té nejjemnější vlny merinských ovcí.

Na základě provedených testů se ukázalo, že převážná většina dětí s pomocí zavinovačky usíná snadněji, než když mají pouze běžnou dětskou přikrývku. Zavinování dětí v západním světě sice vyšlo z módy, ale mnoho lidí z Východu ho stále ještě používá. Je to z toho důvodu, že po většinu dvacátého století převažoval názor, že zavinování dítě znemožňuje v jeho sebevyjádření a zpomaluje jeho vývoj motorických funkcí. Avšak jak ukazuje americký výzkum, zavinování dětí jim pomáhá spát vydatnějším spánkem. Zavinutí a jemný tlak na tělo dítěte posiluje jeho pocit bezpečí, protože navozuje podmínky jako v matčině lůně.

Už jste vyzkoušeli venkovní fitness?

Všude po republice vznikají multifunkční hřiště, novinkou ale jsou venkovní fitness centra, parky nebo říkejme tomu, jak chcete. Slouží pro běžné občany a většinou je nechávají stavět města obce atd. V letních a teplých měsících tak můžeme využívat cvičení venku pod širým nebem, což ocení mnozí z nás. Výhodu před fitness centry to má tu, že můžeme být venku v přírodě a nemusíme se, když je venku krásně zavírat do uzavřených center. Další z mnoha výhod je fakt, že jsou tyto fitness parky zdarma, což je taky velmi pozitivní a vy nebudete muset vyhazovat ani korunu. Tyto venkovní fitness parky se skládají z posilovacích prvků zaměřených na zlepšování ohebnosti, zvyšování kapacity srdce a plic, ale také posilování svalů a to rukou, nohou, ramen, hrudníku, zad a břicha. Bývají tam surfující a protahující zařízení, stroje na procvičování kloubů, šlapadla i venkovní orbitreky, nainstalované kladiny a bradla atd. Důležitou součástí u každého cvičebního prvku je i popis, kde se dočtete jak správně cvičit a posilovat. Tyto parky jsou většinou zaměřeny na všechny věkové kategorie a vy už si podle svých možností a dispozic vyberete takové cvičení, které Vám bude vyhovovat.

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat