REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Author Archive

Víte, kde se vzaly první podprsenky?

Existuje mnoho historek o tom, jak a kdy se první podprsenka objevila. Některé dokonce říkají, že již před 600 lety ženy nosily první podprsenky. Jednou ze slavnějších historek je ta o paní s velkým P, Mary Phelps Jacobsové.

Ta si odmítla obléct pod plesové šaty korzet, a proto se rozhodla si sama vyrobit „podprsenku“. Tento její nápad se velmi rychle ujal a začal vydělávat miliony. Říká se, že podprsenky vznikali postupným zkracováním korzetů již od 15. Století. Spodní prádlo se přizpůsobovalo tehdejším ideálům krásy – útlý pas a dmoucí poprsí.

Proč se korzety zkracovali? Jistě, působí elegantně a smyslně. Jednalo se především o nepohodlí a přece jen deformují postavu. Na výrobu prvních korzetů se používaly velrybí kosti, které byly pružné. Ty pak nahradily kovové konstrukce, o kterých se to tvrdit nedalo. Také v době 1. Světové války byl nedostatek železa v USA, a proto se tedy módním hitem staly podprsenky.

Podprsenky umožňovaly ženám více pohybu – rozšiřovaly se sportovní aktivity apod. Byly mnohem pohodlnější a ženy si je velmi oblíbily. V polovině dvacátého století se začala na výrobu spodního prádla používat lycra, která dala prádlu více pružnosti než předchozí plátno.

Dalším důležitým bodem ve výrobě podprsenek byla výroba push-up. Pro ženy, které nemají příliš velké poprsí, to byla nová éra. Ať už se jedná o podprsenky, korzety nebo kalhotky, spodní prádlo se neustále vyvíjí. Nyní opět přichází do módy korzety, ale už se nejedná o tak drastické stahování a následné nepohodlí.

Bezpečnostní kování na dveře

Kvalitní bezpečnostní kování na dveře je zcela určitě nepostradatelným doplňkem pro Vaše dveře. Bezpečnostní kování je ruku v ruce s bezpečnostní vložkou dveří a bezpečnostními dveřmi kvalitní bezpečnostní prvek, který chrání Váš domov. Vždy se zaměřte pouze na osvědčené a prověřené značky výrobců a dodavatelů. Každé bezpečnostní kliky musí být opatřeny patřičným bezpečnostním certifikátem od NBÚ (Národní bezpečnostní úřad).

Specifikace – bezpečnostního kování
Každé bezpečnostní kování má přiřazenou třídu bezpečnosti od tř. 1 až tř. 4. Stupeň bezpečnosti určuje tzv. pyramida bezpečnosti. Ale pozor! Bezpečnostní třída 4 je určena pouze pro jasně dané subjekty, jakou jsou např. Banky, státní úřady atd.

Obecné pravidlo – bezpečnostní kování
Budete se divit, ale i zde platí obecná pravidla – dle kterých je třeba se řídit. Pokud chceme opravdu důkladně zabezpečit náš domov a dodržet základní standardy pojišťoven, tak platí vždy a bez výjimky tyto pravidla. Vždy volíme stejnou bezpečnostní třídu kování, jakou mají ostatní bezpečnostní segmenty.
Bezpečnostní dveře tř. 3 = bezpečnostní kování tř. 3 = bezpečnostní vložka tř. 3
Bezpečnostní dveře tř. 2 = bezpečnostní kování tř. 2 = bezpečnostní vložka tř. 2

Kde můžu koupit kvalitní bezpečnostní kování?
Zde, zcela určitě platí, že šetřit se moc nevyplácí! Nakupujte pouze osvědčené značky a prověřené prodejce. V dnešní době určitě nakoupíte kvalitně i online:
www.kovani-design.cz nebo www.kovani-kliky.cz.

Malý rádce při výběru rotopedu

Rotoped – stroj, vzdáleně připomínající jízdní kolo. Na rozdíl od jízdního kola se ovšem nepohybuje, ale při cvičení stojí na místě, což má spoustu výhod, například to, že při sportování se můžeme zároveň dívat na televizi.

Nemysleme si ovšem, že rotoped je vynález zpohodlnělých lidí současného milénia. Vůbec první rotopedy se objevily už koncem 19. století, původně však sloužily pouze k tréninku závodníků v zimním období a v tehdejší době existovaly dokonce rotopedy simulující tzv. vysoká kola. Na rozdíl tedy od prvních rotopedů, jsou ty dnešní – moderní rotopedy vybaveny mikropočítačem, který umožňuje sledovat různé parametry, od vydané energie, regulaci zátěže, až potepovou frekvenci.

Pokud uvažujeme o koupi rotopedu do naší domácnosti, měli bychom si rozmyslet řadu věcí a nároků, které po našem novém cvičícím stroji budeme požadovat. Důležitým faktorem při výběru domácího rotopedu bývá především jeho cena, dále prostor, který stroj zabírat a jeho hlučnost.Největší rozdíl mezi jednotlivými rotopedy je v použitém odporovém systému, který nastavuje jakousi míru „těžkosti šlapání“. Dnes se používají dva systémy – magnetický a elektromagnetický.

Magnetický systém se používá zejména u levnějších rotopedů, u kterých si zátěž šlapání regulujeme sami, a to mechanicky, tedy většinou manuálními tlačítky, které mají několik stupňů zátěže. Oproti tomu elektromagnetický systém je spíše záležitostí dražších strojů, proto i samotné vládání je příjemnější a zátěž si nastavujeme pomocí počítače. Na samotném rotopedu tak máme tlačítka plus a mínus. Navíc nám počítač nabídne celou řadu dopředu vypočítaných a nastavených programů.

Jestliže už máme vybraný stroj, můžeme začít s pilným sportováním. Pokud však stále váháte nad pořízením, je určitě dobré vzít v úvahu všechny aspekty, každopádně ale platí, že rotopedy jsou jednoznačně vhodné i pro osoby se zdravotními omezeními, neboť dvě třetiny váhy člověka sedí na sedle a mimoto jsou také nejšetrnější ke kloubům.

Cyklistické a sportovní brýle

Rádi si v létě vyjedete na delší cyklistickou túru nebo jste zkrátka nadšení sportovci? V tom případě potřebujete adekvátní vybavení, kterým je nejen horské kolo, kopací míč či carvingové lyže, nutností jsou dnes i cyklistické či obecně sportovní brýle.

Asi každý zná situaci, kdy kolem něj v rychlosti blesku proletěl na kole hmyz. Tomu se dá přitom jednoduše předejít, stejně jako případnému úrazu od „vystřeleného“ kamínku nebo prachu a jiných nečistot. Nošením cyklistických brýlí při každé jízdě na našem bicyklu zamezíme i oslnění pražícím sluncem, díky kterému se můžeme nechtěně stát aktéry dopravní nehody. A kromě toho, dokáže ochránit váš zrak před ultrafialovým zářením, drtivá většina cyklistických a sportovních brýlí totiž obsahuje UV filtr.

Cena cyklistických a sportovních brýlí je samozřejmě různá, pořídíte méně kvalitní kousky už třeba za dvě stě nebo tři sta korun, ale i velkou kvalitu za jednu nebo dvě tisícikoruny s opravdu kvalitním UV filtrem a prakticky „nerozbitné“. Cyklistické a sportovní brýle mají k dispozici často i výměnná skla, která nastavíte úměrně viditelnostním podmínkám v terénu. Stmívá se, svítá nebo je pravé poledne a slunce sálá jako o život? Výrobci těchto sportovních potřeb myslí opravdu na všechno.

Cyklistické boty

Boty jsou velice důležitou částí našeho oděvu, dokonce natolik důležitou, že si už neumíme představit, co bychom dělali bez nich. Všechno by bylo značně komplikované a některé věci by byly dokonce nemožné. Proto nosíme boty, které plní na našich nohou více funkcí. Hlavní funkcí je funkce ochranná, protože bez bot bychom měli stále poraněné a odřené nohy. Vhodné boty také zlepšují naše sportovní výkony, a to podstatným způsobem. Boty s vhodnou podrážkou jsou při našem pohybu nezbytná, protože zpevní nohu a drží ji na místě.

Většina z nás asi používá na sport klasické sportovní tenisky, které jsou v podstatě univerzální a jsou vhodné i pro běžnou chůzi. No proč ne, jistě to není zase tak špatná varianta. Pokud máte však nějaký oblíbený sport, kterému se aktivně a často věnujete, můžete si pořídit boty speciálně určené pro daný sport. Přinese vám to několik výhod a rozhodně to zlepší váš sportovní výkon, zároveň se budete cítit pohodlněji a třeba vás takovéto boty, které jsou trochu dražší, budou i trochu motivovat k častějšímu sportování. Určitě poznáte rozdíl mezi speciální obuví a klasickými univerzálními teniskami.

Takovéto speciální boty určené pro konkrétní sport sežene v prodejnách sportovního vybavení a oblečení. Hodně lidí dnes například často jezdí na kole a přitom nepoužívají cyklistické boty. Samozřejmě záleží na tom, jak často jezdíte a za jakým účelem, jestli jen výjimečně a na krátké vzdálenosti, tak určitě nepotřebujete kupovat speciální cyklistické boty. Pokud je ale jízda na kole vašim opravdovým koníčkem a jezdíte často a dlouhé vzdálenosti, pak byste měli koupi těchto bot zvážit. Pro závodní cyklistiku jsou naprosto nezbytné. Cyklistické boty udělají vaši jízdu na kole komfortnější a jezdíte-li sportovně, zlepší i vaše výkony.

Tenisové rakety

Tenis je velmi oblíbený sport patřící do kategorie míčových her. Hlavně přes léto se stává tenis populární a spousta lidí si jej volí jako neideálnější sport pro teplé letní odpoledne na sluníčku. Nejen že si zahrají, vyplaví se jim endorfiny a udělají něco pro své tělo, ale během hry na antuce v létě se i hezky opálí.

Dobrý hráč tenisu se z vás nestane ze dne na den, ale po dlouhém tréninku, který může trvat klidně i rok a více. Máte-li na to finanční prostředky, nejlepším způsobem jak se tenis naučit je zaplatit si soukromého trenéra, který se vám bude věnovat. Jedním z mnoha předpokladů, které zajistí, že budete dobrým hráčem, jsou vhodně zvolené tenisové rakety.

Tenisové rakety nelze vybírat namátkově, měli byste výběrem skutečně strávit určitý čas. Raketa musí být pro hráče naprosto ideální, musí sedět v ruce a hráč se s ní musí snadno sžít, jinak hra nebude nikdy vypadat kvalitně. Podle čeho vybírat tenisové rakety, to závisí na mnoha aspektech. Prvním z nich je, zda je hráč muž či žena. Dámské tenisové rakety jsou lehčí než ty pánské a tak ženu hráčku nebude omezovat zbytečná tíha rakety, která by třeba mohla hráčku zpomalovat. Raketa by měla být ideálně velká pro vás a měla by mít kvalitní, spíše tvrdší výplet. Vyplatí se připlatit si, protože nekvalitní výplet vám stejně brzy odejde, stejně tak jako nekvalitní rám vám může po krátké době prasknout. S raketou by se vám mělo snadno manipulovat a měla by pro vás být během hry komfortní. Budete-li mít špatně zvolenou nekvalitní raketu, nenaučíte se tak správnou techniku hry, protože raketa vás bude omezovat a bude způsobovat chyby ve hře. Tenisové rakety jsou k dostání v mnoha barvách a motivech, takže i ženy si přijdou na své.

Co se týká dětských tenisových raket, to je kapitola sama pro sebe, protože dětské rakety se od těch klasických dosti liší. Hlavní rozdíl je ve velikosti a také ve váze rakety. Dítě potřebuje raketu, která bude sedět k jeho výšce a také se předpokládá, že nemá takovou sílu, jako dospělý, proto potřebuje lehčí raketu pro snadné ovládání. Pozor však, nic se nemá přehánět a příliš lehká raketa také není dobrou volbou, protože se vám při hře může otáčet a příliš otvírat a měnit tím směr, kudy míček poletí.

Zvyšování imunity při saunování

Spoustě lidem saunování pomáhá hlavně v zimních měsících k tomu, aby si zachovali dobrou kondici a aby se vyhnuli nemocem. Saunování totiž působí jednoznačně velmi pozitivně a blahodárně na náš imunitní systém, který právě přes zimu obvykle nejvíce potřebujeme.

Pojďme si tedy říct, v čem spočívá a jak probíhá celý tento blahodárný efekt. Finská sauna jako taková pochází od seveřanů, čili od lidí, kteří jsou zimě a nepříznivých podmínkám vystaveni daleko více než my. A není to náhoda. Seveřanům, stejně jako nám saunování pomáhá k tomu, aby se přes tuhé zimy, které jsou u nich běžné, vyhnuli nachlazení a chřipkám. Samotný princip saunování spočívá v roztahování cév a jejich prudkém uzavírání ve studené vodě. Tento proces má vliv na náš imunitní systém, posiluje a povzbuzuje jej. Střídání horka a zimy je nejlepší způsob otužování. Není však zdaleka vhodný pro všechny. Pro některé lidi je naopak velmi nebezpečný. Jedná se o osoby trpící srdečními chorobami nebo vysokým tlakem a kožními chorobami.

Pokud už nemocní jste, nedoporučuje se saunu navštěvovat. V případě horečky tohle pravidlo platí dvojnásobně. Jakmile totiž už nemoc u člověka propukla, sauna by mohla jeho stav ještě zhoršit. Také ženám v první fázi těhotenství se saunování příliš nedoporučuje.

Je tedy vhodná hlavně jako jako prevence. K blahodárným účinkům saun na imunitní systém postačí ji navštěvovat alespoň jednou týdně. Pokud máte saunu doma, samozřejmě si ji můžete dopřávat častěji, ale nic by se zároveň nemělo ani přehánět.

Jakmile budete v sauně, nejčastěji se doporučuje poloha vleže, kdy se tělo prohřívá rovnoměrně, avšak pokud by vám byla nepohodlná, můžete zvolit jinou. Samozřejmě si s sebou do sauny vždy bereme ručník, na kterém ležíme. Při odchodu vstáváme pomalu a opatrně, mohla by se nám zatočit hlava. Do sauny se po ochlazení vrazíme, jakmile začneme pociťovat zimu.

Saunování je velice vhodné i pro sportovce, protože jeden pobyt v sauně před sportovním výkonem pomáhá předcházet například namožení a úrazům svalů, které sportovcům hrozí. Při dodržování doporučených pravidel pro saunování se budete moct těšit z jejích pozitivních účinků, s největší pravděpodobností se zbavíte i nachlazení a chřipek (zvláště v zimních měsících) a budete se cítit odpočatí a povzbuzení, zkrátka jedním slovem fit.

Posilovací stroj nebo věšák na prádlo?

Donedávna bylo hitem mít doma jakýkoliv cvičící nebo posilovací stroj, který právě ukazovali v televizních reklamách, ty ovšem většinou skončily jako bezvadný věšák na prádlo. Při výběru stroje, kterým chceme zlepšit svou postavu, musíme totiž dbát ohledy především na naše potřeby a nikoliv na módu.

Vždy je nutné stanovit si pravidla
Abychom cvičením dosáhli alespoň nějakého efektu při hubnutí nebo tvarování postavy, je potřeba dodržovat několik základních pravidel, zejména to, že nejlépe je na fitness stroji cvičit ráno, a to na lačno, to proto, že zásoby tzv. krevního cukru v těle jsou po spánku velmi malé a naše tělo proto musí mnohem dřív sáhnout do tukových zásob. Pak můžeme vesele hubnout.Pozor si však musíme dát na to, abychom si právě vybrali ten správný stroj.

Vybrat si správně
Při samotném výběru stroje je nejlépe poradit se přímo s trenérem nebo prodejcem, který nám na míru a s ohledem na naše tělesné a zdravotní dispozice poradí přímo na míru. Nesmíme se ovšem bát poradci prozradit, že máme například vysoký krevní tlak. V podstatě je však nákup posilovacího stroje vždy o tom, zdali se nám lépe běhá, šlape nebo raději zvedáme činky. Obecně však lze říct, že například rotopedy jsou jednoznačně vhodné pro osoby se zdravotními omezeními, neboť dvě třetiny váhy člověka sedí na sedle a mimoto jsou také nejšetrnější ke kloubům.

Důležitým aspekty při výběru domácího fitness stroje bývá také jeho cena, prostorová náročnost a hlučnost.Co se týče například běžeckých pásů, patří mez ivůbec nejhlučnější posilovací stoje, již zmiňovaný rotoped pak mezi nejtišší, mimochodem, také leckdy mezi nejlevnější. Rotopedy jsou vak vhodné pro posilování zejména spodní části těla. Pokud si tedy chceme budovat především ramenní svaly a silné paže, musíme sáhnout spíše po posilovacích věžích.

Hokejky

Hrajete amatérský hokej nebo jste nadějný talentovaný junior, který se chystá už brzy do země hokejem zaslíbené – tedy Kanady? Důležitou součástí hokejového světa je nejen talent a píle při tréninku, ale samozřejmě i kvalitní sportovní vybavení, které má určitě nesporný podíl na celkovém úspěchu.

Na tuzemském trhu máme k dispozici dřevěné a kompozitové hokejky. Dřevěné jsou samozřejmě méně kvalitní, levnější a hodí se spíše pro amatérské bruslení. Kompozitové hokejky, které přišly do módy hlavně s příchodem opravdu profesionálního hokeje, jsou lepší a lepší prakticky rok od roku a můžeme říct, že lepší typ hokejky na trhu opravdu nenajdeme. Lehká a přesto odolná, přitom se můžete do puku při přesilovce od modré čáry pořádně opřít a nebát se tříštivého efektu provázeného dalším nákupem nové hole.

Za nejlevnější dřevěné typy hokejek na trhu zaplatíte klidně i pouhých dvě stě korun, musíte ale počítat s tím, že to není zrovna to pravé ořechové. Ale samozřejmě, na klasické klouzání po zamrzlém rybníce během Vánoc to naprosto postačuje. Kompozitové hokejky vyjdou na tisíc korun, ale klidně i větší sumy. Zde si ovšem připlatíte za opravdovou kvalitu, která jen tak nevyprchá.

A nezapomínejte při výběru také na důležité aspekty, jako je například pohodlné držení hole, odolnost a samozřejmě i dobrý pocit. Vybírat musíte samozřejmě i úměrně vaší výšce. Nebojte se zeptat! Lepší je se otázat se na konkrétní dotaz, ať už je jakýkoliv, přímo prodavače, navíc si vás do péče vezme obvykle i vyškolený odborník, který rád poradí s výběrem…

Dárky pro každou příležitost

Tápete, co koupit kamarádovi, rodičům nebo dětem jako dárek k narozeninám? Potřebujete-li inspiraci, navštivte internetový obchod Xspeed.cz. Naleznete zde tipy, jaké dárky dnes frčí, můžete se zde inspirovat, jaký dárek koupit. Rozmyslete si, zda chcete koupit dárek decentní nebo spíš legrační, můžete vybírat trička s legračními obrázky nebo vtipnými nápisy. Velmi žádaná jsou trička s obrázky Androida, darovat můžete příslušenství k počítači, designové doplňky do bytu nebo pěstitelské dárky.

Máte-li zájem o poslední vychytávky, věnujte pozornost USB hračkám, mezi kterými naleznete USB flash disky, masážní stroje, lávové lampy a další zábavné doplňky. Malé i velké určitě potěší profesionální RC modely, se kterými si vyhraje úplně každý. Není úžasné, jak vás RC auta, RC vrtulníky nebo RC lodě poslouchají na slovo nebo vlastně pohyb páčky na dálkovém ovládání? RC modely si nejde nezamilovat, a tak vám Xspeed.cz nabízí široký výběr nejrůznějších RC modelů, které jsou designově řešeny tak, aby vypadaly jako skutečné.

Velmi povedené jsou zejména RC modely tanků, které dokáží střílet i plastové kuličky. Na dálkové ovládání si můžete koupit také vrtulníky, letadla, auta i motocykly. Záleží pouze na vás, zda chcete zkoušet vzdušnou akrobacii nebo zda dáváte přednost pozemním závodům a různým trikům. Chcete-li něco neobvyklého, vyzkoušejte RC autobus, kamion nebo vznášedlo. S RC modely zažijete velkou legraci a nikdy nekončící zábavu.

Xspeed.cz vám nabídne také vychytané solární hračky, které jsou velmi variabilní a můžete z jedné stavebnice vytvořit hned několik různých hraček, které pohání malý solární článek. Navštivte i vy internetový obchod Xspeed.cz a inspirujte se zde ke koupi zajímavých dárků pro vaše blízké či pro vás. Nakupujte originální dárky a potěšte vaše blízké jedním z vychytaných dárků od Xspeed.cz.

Úsporné autožárovky nejen pro denní svícení

O doplňky k automobilům má dnes zájem velké množství lidí. Jsme zvyklí automobil používat každý den, jezdíme jím do zaměstnání, na nákupy, prostě všude. Chceme-li tedy ušetřit, můžeme úsporu realizovat právě u automobilu. S tím, jak se v poslední době rozvíjí světelná technika, není až tak překvapující, že se nová LED světla prosazují i v automobilech.

Životnímu prostředí můžeme prospět šetřením energie. Vzhledem k tomu, že neustále potřebujeme někde svítit, spotřebováváme přeměnou na světlo hodně energie. Nemusíme se omezovat tak, že budeme potmě, stačí přestat svítit obyčejnými žárovkami, které mají pouze velmi malou účinnost a pořídit si mnohem účinnější a ekologičtější svítidla. To platí stejně tak pro domácnosti či kanceláře jako pro automobily. Obzvláště nyní, kdy je třeba svítit i ve dne, je dobré šetřit energií a používat svítidla, která mají dlouhou životnost. LED svítidla do auta se vyznačují řadou výhod. Mezi nejdůležitější patří velká úspora energie při zachování vysoké svítivosti.

LED svítidla poskytují vysoký světelný výkon díky speciálním vysoce svítivým diodám. Tyto diody lze bez problémů využít pro svícení v interiéru i exteriéru, můžete jimi osvětlit úsporně vaši domácnost, výrobní prostory a v neposlední řadě je můžete použít také pro svícení ve vašem automobilu. Chcete-li si i vy nechat namontovat do vašeho automobilu úsporné LED žárovky, navštivte internetový obchod specializován na prodej LED autožárovek LEDauto.cz. Tento internetový obchod se specializuje na prodej vysoce svítivých LED svítidel s nízkou spotřebou energie a dlouhou životností. Kvalitní autožárovky s vysokou svítivostí, to je LEDauto.cz. Nejnovější svítidla využívající pokrokovou technologii LED vám zaručí dostatek světla všude tam, kde se budete zrovna s vaším automobilem pohybovat.

Inzerce půjček, úvěrů a kreditních karet

V dnešní době, kdy se všechno zdražuje, ceny rostou, ale platy nikoli, se nemůžeme divit, že stále více rodin i jednotlivců žije od výplaty k výplatě. Když se potom vyskytnou nějaké neočekávané výdaje, může to pro mnohé znamenat vážné problémy. Faktem je, že jsou také lidé, kteří byli dříve zvyklí na vysoký standard, kterého se nechtějí vzdát ani v době, kdy na něj nemají. Z toho potom vznikají dluhy, které se stále prohlubují. Potřebujete-li půjčky, navštivte inzertní portál Inzertpujcka.cz, kde naleznete různé druhy půjček, úvěrů i kreditních karet bez registrace a zdarma.

Inzertní portál Inzertpujcka.cz vám pomůže řešit vaše finanční problémy. Finanční ústavy i organizace, které poskytují nebankovní půjčky a úvěry, zde mají své inzeráty, protože vám chtějí poskytnout finanční pomoc pro překonání náhlého nedostatku prostředků. Na Inzertpujcka.cz naleznete inzeráty na půjčky, různé společnosti vám vyjdou vstříc a půjčí vám peníze v případě, že nemáte stálý příjem, potřebujete půjčky bez registru, půjčky na směnku nebo také okamžité půjčky. Každý, kdo potřebuje pomoc ve finanční nouzi, nebo ten, kdo pomoc nabízí, zde najde, co hledá.

Blíží-li se stav vašeho účtu k nule a potřebujete půjčky ihned, obraťte se s důvěrou na inzertní portál Inzertpujcka.cz, naleznete zde různé varianty řešení vaší situace, kontakty na příslušné společnosti, které vám nabídnou pomoc, a také možnost přidat vlastní inzerát. Vše se děje z pohodlí vašeho domova, v klidu si tak najdete, která firma vám nabízí svou pomoc právě ve vaší situaci, můžete ji kontaktovat a domluvit podmínky spolupráce. Nespoléhejte na banky, které vám nemají zájem pomoci, spolehněte se na rychlou nebankovní půjčku, kterou získáte na Inzertpujcka.cz.

Tak neváhejte a splaťte svoje dluhy i vy.

Projekty rodinných domů

Našim klientům nabízíme projektové dokumentace včetně zhotovení studie a animace, která je součástí každého projektu. Typové projekty rodinných domů, zaměřování pozemků, individuální projekty, radonové průzkumy, situace osazení na pozemku včetně vyprojektování přípojek vody, kanalizace, plynu, elektriky, dešťové kanalizace.

Naše projekční kancelář nabízí kompletní služby na míru klienta. Důležitá součást při tvorbě projektů je materiálová volba. Naše kancelář při výběru stavebního materiálu poskytuje poradenství včetně finanční náročnosti daného stavebního materiálu. Dotaz také na zákazníka je, zda chce dům zařadit mezi nízkoenergetické rodinné domy, pasivní domy nebo energeticky úsporné domy. Součástí projektu rodinného domu je tzv. materiálový list, který řeší po konzultacích stavební materiály u individuálního projektu.

Pokud zákazník má zájem můžeme mu poskytnout stavební dozor nebo i nezávislé poradenství v rámci stavby. Stejný přístup jako individuální projekt obsahují i typové projekty, které nabízíme také v naší prezentaci.

Zateplení fasády se vyplatí, ale …

I když má u nás zateplení fasád vybudovanou téměř 20ti letou tradici, stále se při realizování zateplení vyskytují zásadní chyby. V konečném důsledku může mít špatně provedené zateplení fasády velký vliv na životnost a především funkčnost celého systému, která se dříve nebo později může projevit estetickými defekty fasády nebo v nejhorších případech až odtržení izolačních desek od podkladu. Investice do tohoto opatření je sice návratná, ale jen za předpokladu, že bude dodržena vhodná skladba a technologický pracovní postup.

Jedna ze zásad jak si zachovat co nejdelší životnost zateplovacího systému je správně zvolit izolační materiál. Mezi nejrozšířenější tepelné izolace patří fasádní polystyren. Vzhledem k jeho pořizovací ceně a dobrým tepelně izolačním vlastnostem je velmi rozšířený nejen u rekonstrukcí a renovací fasád, ale i u novostaveb, bytových a panelových domů. Mějte na paměti, že polystyren se v ČR vyrábí, ale také dováží z okolních států. Doporučujeme vždy vybírat tzv. českou kvalitu EPS, která splňuje veškeré požadavky na použití do kontaktních zateplovacích systémů ETICS. Musíme upozornit na fakt, že zahraniční fasádní polystyren má zpravidla nižší objemovou hmotnost a horší tepelně izolační vlastnosti. Díky nekvalitnímu izolantu si můžete snížit životnost zateplení fasády o několik let. Taková investice do zateplení potom postrádá tížený efekt.

Neméně důležité pro zachování maximální životnosti ETICS je dodržovat správné technologické postupy. Informujte se u odborníku jak správně nalepit polystyren, jak provést armovací vrstvu, čím a jak kotvit fasádní polystyren, jakou povrchovou omítku použít? Na tyto otázky najdete odpovědi u specializovaných realizačních firem nebo na odborných webech s touto tématikou.

Unikátní fasádní omítka weber.pas topdry

Výrobce materiálů Saint Gobain Weber Terranova nabízí velmi širokou škálu řešení s důrazem na kvalitu, životnost a ekologii. Fenoménem současnosti je tlak na snižování cen na stavební materiál, které se velmi často snižují na úkor kvality. Pokud vybíráme stavebniny měla by rozhodovat kvalita a správná volba výrobku. Rozhodující jsou užitné vlastnosti nabízeného produktu, který svými zárukami kvality, vám vložené investice bezpečně vrátí zpět a další prostředky ušetří.

Ze zkušeností na stavebním trhu a zejména jak čas ukazuje, vybírat stavební materiál podle ceny bývá bezpečnou cestou k omylu. Výborné stavebniny jsou ty, jejichž špičkové parametry nekoupíte nikde jinde za nižší cenu. Představujeme Vám povrchovou pastovitou omítku eeber.pas topdry, která získala stříbrnou cenu České stavební akademie v roce 2011.

Tento stavební materiál je řešení nejvyšší kvality s důrazem na maximální životnost, nízké náklady na údržbu a ekologii. Jedná se o jedinečnou hydrofilní omítku, která je zcela odolná biologickému napadení, řasám a plísním. Povrch zateplovacího systému se v noci podchlazujea kondenzuje v něm voda, která dodává živiny řasám. Tomuto omítka weber.pas topdry zabraňuj, čímž snižuje náklady na pozdější údržbu. Patří mezi stavebniny bez biocidních přísad, proto je také šetrná k životnímu prostředí. Lze jí použít jako povrchovou úpravu do zateplovacích systémů weber therm standard, klasik, elastik. Je vhodná jako stavební materiál pro renovaci fasád bez zateplení.